Hezonja zabio 18 poena, Real izgubio od Barcelone

Iako je 2-0 za Barcu, ne bi bilo prvi puta ove sezone da Real okreće taj rezultat.

Nicolas Laprovittola zabio je par slobodnih bacanja šest sekundi do kraja utakmice, što je Barceloni donijelo pobjedu 86-85 nad rivalom Real Madridom u drugoj utakmici finala španjolske ACB lige. Serija se sada se seli u Madrid, prenosi portal ProStave.

Sergio Llull, koji je doveo Real do vodstva 84-85 s linije slobodnih bacanja, pokušao je dobiti utakmicu jednom od svojih klasičnih “mandarina”, ali je bacio airball pod pritiskom Nikole Mirotića. Blancosi su vodili 74-80 s 2:08 za igru ​​nakon serije 3-15 kroz sedam minuta u četvrtoj trećini.

Mirotić je imao 25 ​​poena, pet skokova i četiri asistencije (8/14 iz igre) za Barcelonu u utakmici koja bi mogla biti njegova posljednja domaća utakmica s Barcom. Također je, prateći na sportskom portalu,  ubacio tricu za 77-80 nakon što je Real poveo za šest i pogodio dva slobodna bacanja za 84-83 nakon velike trojke Sertaca Sanlija.

Budući da je ovo potencijalno posljednja Mirotićeva utakmica s Barcelonom na domaćem parketu, navijači su svoju ljubav prema igraču pokazali ovacijama nakon završetka utakmice.

Mario Hezonja predvodio je Real Madrid s 18 poena, tri skoka i dvije asistencije (5/8 iz igre, 2/4 za tri poena, 6/6 slobodna bacanja), dok je Llull završio s 15 poena, Edy Tavares upisao je 13 poena uz devet skokova prije nego što je napravio šesti faul kada ga je Laprovittola napao na putu do obruča i osvojio odlučujuća slobodna bacanja u utakmici. Jan Vesely pridonio je pobjedi Barcelone s 18 poena, a 15 je postigao u prvom poluvremenu.

Ipak nikada ne treba otpisivati srce šampiona, a Real je već jednom ove sezone pokazao kako zna okrenuti 0-2 u seriji…