Poraz Cibone, 0-6 hrvatskih klubova u uvodna dva kola regionalne lige

Nakon napete završnice u Draženovom domu, pobjeda je ipak pripala gostujućoj momčadi

Za ekipu Cibone utakmicu su započeli Stein, Buljan, Perasović, Bošnjak, Mustapić. Igra je bila tečna s brzim protokom lopte i brzom trkom s obje strane. Obje ekipe su u utakmicu ušle s istim motivom, a to je dobra obrana, stoga ne čudi da su nakon 5 minuta igre Buljan i Pavičević imali po tri osobne pogreške. Prva četvrtina završila je rezultatom 22: 20 za Cibonu.

Drugi dio prvog poluvremena bolje su ušli gosti iz beograda povevši rezultatom 25:31, što je izazvalo prvu reakciju cibonine klupe na utakmici. Dobra reakcija ekipe nakon minute odmora rezultirala je u nekoliko brzih poena i novim vodstvom. Do kraja četvrtine Cibona je samo pojačala ritam te je uz još nekoliko ubačenih trica, serijom 11:3 otišla na odmor. Na poluvremenu je rezultat bio 51:43. Cibona je prvo poluvrijeme obilježila sjajnim šutom izvana koji je bio čak 8/11.

S prednošću od 8 razlike činilo se kako bi Cibona mogla prelomiti utakmicu trećoj četvrtini te se približiti pobjedi. No gosti su bili ti koji su bolje započeli drugu polovicu susreta. Agresivnom obranom došli su do laganih koševa te su u manje od dvije minute zabili 8 poena i izjednačili rezultat. Cibona je u prvih 5 minuta zabila samo 5 koševa te potpuno pala u momentumu. Do kraja četvrtine se Cibona digla, ali ni s bribližnim šutom iz prvog poluvremena. Do kraja je FMP još pojačao ritam te su u posljednju četvrtinu ušli s prednošću od 65:70.

U posljednju četvrtinu su obje ekipe ušle s velikim brojem promašaja i pogrešaka. Utakmica je bila izjednačena sve do samoga kraja kada je Živanović pogodio tri trice u nizu te donio FMP-u prednost od 9 poena dvije minute prije kraja. Činilo se kako je FMP prelomio utakmicu, ali se Cibona s dvije akcije koje su donijele 6 poena približila na -3. U sljedećem napadu je FMP izgubio loptu, a Cibona dolazi do izjednačenja. U posljednjoj minuti igralo se na slobodna bacanja gdje je FMP izašao kao pobjednik. Najbolji pojedinci kod Cibone bili su Stein s 18 poena, Proleta i Buljan sa 16 te Aranitović sa 12 poena. Kod gostiju su se najviše istakli Besson sa 22 poena, Stepanović sa 21 te su još dvoznamenkasti bili Watson i Šaranović sa po 12 poena i Živanović s 11.

Čestitam svojim igračima na pobjedi, iza nas su dva, pomalo neobična tjedna. Igrali smo u Turskoj kvalifikacije gdje smo izgubili koš razlike u posljednoj sekundi. Utakmica s Krkom došla je prebrzo, nismo se stigli pripremiti na prai način te je to rezultiralo porazom kod kuće. U ovom trenutku nam je najbitniji trening, a vremena za njega nemamo. Danas smo za razliku od prošle utakmice kroz sve četvrtine izuzev zadnje minute i pol bili kakvi trebamo biti ubuduće. Nije bilo lako pobjediti, iako smo imali dobivenu utakmicu dvije minute prije kraja, došlo je do nedostatka samopouzdanja i mentalnog pada. Ova pobjeda nam je jako bitna motivacija za dalje. Čestitke Ciboni na dobroj utakmici, želim im sve najbplje u nastvaku pvenstva, a mi se okrećemo utakmici s Megom koja je na rasporedu za tjedan dana. – rekao je Nenad Stefanović, trener FMP-a.

Prije svega čestitke momčadi FMP-a na pobjedi, ali isto tako mojim igračima koji se nisu predavali do zadnje minute. Nakon jako dobrog prvog poluvremena nismo imali odgovore za agresivnu obranu FMP-a koja nam je zadavala velike probleme u napadačkoj kreaciji, ali vodila i do velikog broje izgubljenih lopti. Osim toga, problem koji nas prati od početka sezone, slobodna bacanja, bila su ključna te je logično da je u ovako uskoj utakmici rezultat otišao na njihovu stranu. – zaključio je Cibonin trener Jakša Vulić.