Hrvatska B reprezentacija bolja od Srbije

Hrvatska B reprezentacija ostvarila je svoju prvu pobjedu na Sino-European Challenge turniru. U prvoj utakmici turinira Hrvatska reprezentacija bila je bolja od reprezentacije Srbije 75:71.

Iako je Srbija 8. minuta prije kraja imala 9 poena prednosti, Hrvati su se sa 6 slobodnih bacanja vratili u igru. 16s prije kraja, pri rezultatu 73-71, Stefan Birčević imao je priliku da iz kontra napada izbori produžetak, ali nije bio precizan.

“Reprezentacija Hrvatske je puno duže na okupu nego mi. Odigrali su i dvije pripremne utakmici prije dolaska u Kinu. Iako smo se žestoko borili i činilo se da smo početkom poslijednje četvrtine prelomili utakmicu, neke po meni ne razumljive odluke sudaca doprinjele su da se Hrvatska vrati u igru i odnese pobjedu u posljednjim sekundama utakmici,” izjavio je Dejan Mijatović, trener mlađih kategorija Srbije.

Najbolji srijelac Hrvatske bio je Butorac sa 17, dok je Planinić pridodao 15. Najbolji u redovima Srbije bio je Stefan Stojačić koji je zabio 24 poena.

Hrvatska B – Srbija B 75:71 (19:16, 14:14, 18:14, 23:28)
(Došen 5, Vragović, Sakić 16, Babić 3, Butorac 17, Bilinovac 9, Mačinković 12, Bubalo, Kraljević 1, Bašić, Planinić 15.)

Hrvatska reprezentacija će već sutra igrati sljedeću utakmicu, a protivnik će im biti Kina (19:30).