Hrvatska rutinski do nove pobjede

Košarkaška reprezentacija Hrvatske upisala je novu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje se sljedeće godine održava u Sloveniji. Danas su izabranici Jasmina Repeše svladali Cipar rezultatom 98:49.

Cipar – Hrvatska 49:98 (17:18, 31:40, 47:65)

Andrić 16 (7 skokova), Simon 16, Bogdanović 14, Šarić 13 (7 skokova)

Hrvatska je u prvoj utakmici ovogodišnjih kvalifikacija svladala Cipar 93:38 te je bilo jasno kako će i današnja utakmica biti samo odrađivanje posla za naše reprezentativce. Vjerojatno su zbog toga naši košarkaši ušli nešto opuštenije u utakmicu, ali kako je ona odmicala Hrvatska je povećavala prednost i na kraju uvjerljivo slavila.

Tijekom prve četvrtine Ciprani su većinu vremena proveli u vodstvu te je bilo očito kako Hrvatska nije u susret ušla angažirano i motivirano kao i u prvoj utakmici. Na isteku prvih 10 minuta Hrvatska je koševima Markote i Andrića imala vodstvo od samo jednog poena prednosti, 18:17, što zasigurno nije nikoga zadovoljilo. Nastavili su Andrić i Markota poentirati, uskoro im se pridružio i Dario Šarić te Hrvatska vodi 29:17. Do kraja prvog poluvremena Ciprani su ravnopravni te se na poluvrijeme odlazi s prednošću Hrvatske od 9 poena.

Nastavila je Hrvatska povećavati prednost i u drugom poluvremenu. Ponovno otvaranje četvrtine pripada našim igračima te tricom Simona dolazimo do 20 poena prednosti, 53:33. Drugi dio četvrtine ponovno se igra izjednačeno te u zadnju četvrtinu naši košarkaši ulaze s 18 poena prednosti. Tada je konačno Hrvatska “proradila” i rastrčala se, što Ciprani nisu mogli pratiti. Domaćini su u zadnjih 10 minuta susreta postigli samo 2 poena, dok su Hrvati ubacili njih 33, i tako na kraju postavili rezultat na “realnih” +49.

Svi su hrvatski košarkaši dobili priliku zaigrati, a najbolje je reagirao Lukša Andrić sa 16 poena i 7 skokova. Isti broj poena postigao je i Kruno Simon, koji je statistici pridodao još i 5 asistencija te 4 skoka. 19 minuta na parketu dobio je najmlađi reprezentativac, Dario Šarić koji je susret okončao s 13 poena i 7 skokova.

Kod domaćina vidjeli smo samo dvojicu raspoloženih igrača, King je ubacio 20 poena uz 9 skokova, a Trisokkas je postigao 15 poena.

Hrvatska je tako došla do pete pobjede u ovim kvalifikacijama i u srijedu (5. rujna) igra protiv Ukrajine koja je danas svladala Austriju 68:57. Ukrajinci su prvi konkurenti Hrvatskoj i dvoboj u srijedu će vjerojatno odlučiti koja će ekipa okončati kvalifikacije na prvom mjestu skupine C, iako to u krajnjoj liniji nije ni bitno jer su obje ekipe već osigurale nastup na Eurobasketu u Sloveniji.