Hrvatska u finalu Europskog prvenstva!

U sjajnoj i veoma neizvjesnoj utakmici juniorska reprezentacija Hrvatske uspjela se plasirati u finale pobjedom nad Rusima rezultatom 61-57.

Hrvatska – Rusija 61:57 (15:11, 24:35, 42:47)

Šarić 24 (13sk, 3a, 2 uk.l), Brzoja 12(2a, 4 uk.l), Mavra 6 (2sk, 3 izg.l), Lebo 5 (8 sk)

U početnim trenucima utakmice obje ekipe smjenjivale su se u vodstvu bez stvaranja većih prednosti u korist bilo koje ekipe. Tek je naša reprezentacija serijom na kraju prvog perioda uspjela ostvariti manju prednost i zaključiti period rezultatom 15-11.

Utakmica je do sredine drugog perioda bila i dalje izjednačena a tada kreće velika serija Rusije. Do kraja drugog perioda Rusija je ostvarila prednost od 11 poena i završila period rezultatom 24-9.

Bolja igra Rusije nastavila se i u drugom poluvremenu a Rusi do najveće prednosti stižu u 22. minuti a rezultat je glasio 43-24. Loša igra i veliki zaostatak tada bude našu reprezentaciju koja kreće sa sjajnom igrom i velikom serijom 14-0 dolazi do izjednačenja 47-47 u 33. minuti utakmice.

Naša reprezentacija u posljednjem periodu dolazi i prvi puta u vodstvo pri rezultatu 51-50. Do kraja su naši momci uspjeli sačuvati potrebnu koncentraciju te slobodnim bacanjima Mavre doći do pobjede.

Našu reprezentaciju predvodio je naravno Dario Šarić sa postignutih 24 poena i uhvaćenih 13 skokova, a sjajnom Šariću pridodao se još i Brzoja sa 12 poena i 4 ukradene lopte. Kod Rusije najbolji su bili Kulagin sa 15 i Ilnitsky sa 11 poena.