Hrvatski ABA-ligaši odigrali prve pripremne susrete

Kao što već duže vrijeme pišemo na portalu, brojne ekipe započele su pripreme za sljedeću sezonu, a došlo je vrijeme i za prve pripremne utakmice.

Kao što smo pisali jučer, Zadar je uvjerljivo svladao rusku Samaru rezultatom 101:45 uz 16 poena Bariše Krasića. Danas su u Biogradu ovu rusku momčad svladali i splitski Žuti, koji su također bili uvjerljivi i slavili s 86:49.

Cedevita se nalazi na turniru u Kranjskoj Gori, gdje su jučer odigrali utakmicu protiv Albe Berlina, a naš je euroligaš izgubio rezultatom 75:69.

Danas je svoj prvi ovoljetni prijateljski susret odigrala i Cibona, koja je u Španjolskoj izgubila od Unicaje 80:74. Cibosi su se odlično držali protiv španjolske momčadi i veći dio susreta su proveli u vodstvu, ali su ipak posustali na kraju utakmice. Posljednju su četvrtinu izgubili rezultatom 25:17 što je bilo ključ poraza. U hrvatskom prvaku najviše je pokazao američki dvojac Demond Tweety Carter i Dustin Ware, koji su postigli 18, odnosno 16 poena. Zubčić je ubacio 11 poena, kao i Kuridža. Zbog ozljede nije igrao treći Amerikanac, Justin Hamilton. Treba spomenuti i da je zaigrao Marko Arapović, veliki Cibonin potencijal za budućnost, te je za 11 minuta igre postigao 2 poena, oba iz slobodnih bacanja.

Možemo još spomenuti i kako je jučer Široki Wwin odigrao svoju prvu pripremnu utakmicu i na domaćem su parketu svladali Alkar iz Sinja 74:50. Pobjedničku momčad su predvodili Željko Šakić s 13 poena te Josip Bilinovac i Marko Šutalo s po 11 poena.