Hrvatski dvojac osvojio švicarski Kup

Košarkaši Geneve Lionsa u jučerašnjem su finalu Kupa Švicarske savladali Fribourg sa 73:59 i time došli do drugog trofeja u ovom natjecanju u povijesti. Ova vijest vjerojatno ne bi bila zanimljiva da svoju ulogu u njoj nemaju dvojica Hrvata, a riječ je o igraču Andreju Štimcu i treneru Ivanu Rudežu.

Lionsi su se u natjecanje uključili u 3. kolu, a na putu do finala izbacili su najprije drugoligaša Nyon, pa klubove iz najvišeg ranga Boncourt, Lugano Tigers i u polufinalu u srijedu Monthey, kojeg su savladali sa 73:62. Finale je igrano u Fribourgu, u rasprodanoj dvorani pred 2800 gledatelja. Ključnom se pokazala druga četvrtina, koju su Lionsi dobili sa 25:5 i time si trasirali put do pobjede. U konačnih 73:59 Štimac je ugradio 14 poena, osam skokova i dvije ukradene lopte, a predvodio ih je Antonio Brown sa 16 ubačaja.

Ovaj je hrvatski dvojac tako stigao do trećeg trofeja u ovoj alpskoj državi, nakon što su prošle sezone osvojili prvenstvo i Liga kup. Ligaški dio prvenstva su završili na četvrtom mjestu te će u polufinalu doigravanja igrati sa Lugano Tigersima, a momčad koja prva stigne do tri pobjede nastupiti će u finalu, gdje ih čeka pobjednik dvoboja između Fribourga i Neuchatela.