Ribola Kaštela uvjerljiva protiv Grafičara

Košarkaši Ribola Kaštela došli su do očekivane pobjede u trećem kolu kvalifikacija protiv Grafičara iz Ludbrega. Oni su na svom terenu slavili s uvjerljivih 106:62.

[rezultat id=732]

Susret između ova dva sastava bio je izjednačen samo u prvih pet minuta susreta, a onda domaćini ubacuju u brzinu više i rade seriju 16:0 te odlaze na 27:9. Prva četvrtina završila je rezultatom 27:13 u korist Ribola Kaštele.

Grafičar je nešto bolji otpor pružao u drugoj četvrtini koju su prvi favoriti kvalifikacija dobili s četiri poena prednosti. Susret je bio riješen već u prvom poluvremenu koje su domaćini dobili s 18 koševa razlike.

Ribola Kaštela drugo poluvrijeme odigrala je još bolje i uvjerljivije. Posebno se to odnosi na treću četvrtinu koju su riješili u svoju korist s čak 17 poena razlike za ukupnih plus 35 nakon 30 minuta igre. Nisu posustajali niti u posljednjoj dionici pa su na kraju slavili zasluženo uvjerljivo s čak 44 poena razlike.

Luka Klarica s 23 i Sven Smajlagić s 19 najbolji u redovima pobjednika dok je Mario Novak Medo predvodio Grafičar s 19 koševa.

Sljedeće kolo očekuje nas prava poslastica jer se sastaju Ribola Kaštela i Gorica, dva glavna kandidata za prvo mjesto kvalifikacija.