Uspješan popravni protiv Portorika, osiguran plasman u osminu finala

Filipinci su utakmicu koja ih nije mogla pomaknuti s posljednjeg mjesta u skupini odigrali hrabro i u produžetku pobijedili Senegal. Tako se našoj reprezentaciji ukazala prilika da pobjedom dohvatimo čak i drugo mjesto, poziciju koju bi potpisali prije početka Svjetskog kupa.

Ako pobijedimo, vratio bi se optimizam i u utakmicu osmine finala bi sigurno krenuli s velikim očekivanjima. A po kvalteti sigurno smo među 16 najboljih Svjetskih momčadi.

[rezultat id=880]

Krenuli smo odlično, dominantno i u obrani i u napadu. Dario Šarić je s košem i dodanim bacanjem otvorio seriju naših, a zaključio ju je Oliver Lafayette za 13-0.

Portorikanci bez ozlijeđenog Carlosa Arraya svoj prvi poen su dali tek u četvrtoj minuti, no do kraja prve četvrtine nisu uspjeli osjetnije smanjiti zaostatak. Jose Barea (11) je postigao više od pola koševa svoje momčadi dok su kod nas uspješni bili Šarić i Bojan Bogdanović s po 7 koševa za obećavajučih 28:16.

Drugi period smo otvorili s tricama Roke Ukića i Damira Markote za prednost od 16 poena. Ricky Sanchez je uzvratio, a tada slijedi više od dvije minute igre s mnogo pogrešaka, faulova u napadu i sa samo jednim ubačajem Ukića.

U 15. minuti Damjan Rudež ubacuje za novu prednost za 17 koševa viška koliko je bilo i na poluvremenu. Ubacili smo sedam trica, a i sa šutom 10/15 možemo biti zadovoljni. Bolji smo u skoku (15-11), a drastično smo poboljšali rubrike koje su nam u prošlim utakmicama bile porazne. Imamo 11 asistencija i 15 faulova (jučer samo četiri).

Nakon dvije tehničke pogreške Sancheza i Barea, serije slobodnih bacanja Bogdanovića i +25 u 28. minuti Portorikanci su se vidljivo predali svjesni da ovu utakmicu ne mogu dobiti. Usporenu četvrtinu smo rutinski dobili, s vidljivom razlikom u klasi. Lako se dolazilo do otvorenih šuteva i bez problema smo radili razliku. Do kraja utakmica Repeša je dao priliku svim igračima koji su je i iskoristili upisavši se u listu strijelaca. Na kraju smo bili troznamenkasti, postigli smo 103 poena i ova glatka pobjeda bi mogla biti važna za povratak samopouzdanja.

Bogdanović je bio najučinkovitiji s 23 poena, Šarić je u samo 15 minuta postigao njih 15 uz 100% šut, ali i brzo napravio četiri prekršaja s čim nije bio zadovoljan naš izbornik. Barea se kod Portorika na kraju zaustavio na 20 ubačaja.

Sada nam slijedi pratiti utakmice naše skupine i skupine A kako bi saznali protivnika u osmini finala. Brazil ili Francuska.