Igokea i dalje nepobjediva, stradala Olimpija

Igokea je nakon šest kola još uvijek neporažena u ligi. Točnije rečeno, još uvijek je jedina neporažena. Igokea je u posljednjoj utakmici ovog kola sinoć ugostila ljubljansku Olimpiju, i iako je rezultat na poluvremenu sugerirao da bi gosti mogli do pobjede, odličnom trećom dionicom iskusni domaći košarkaši osigurali su prednost koja se na kraju pokazala krucijalnom. Slavila je Igokea rezultatom 87:82.

Počela je Igokea koševima Milana Dozeta za 2:0 no brzo je Olimpija vratila ubačajem Muriča. Do prve malo veće razlike čekalo se šest minuta kada je Olimpija poenima Dominica Watersa otišla na 6:11, a za tri poena je nekoliko napada kasnije pogodio odlični šuter Dylan Page. Trener Igokee tada zove time-out koji je probudio domaće košarkaše te su zaigrali puno bolje. Prvo je tricu stavio Joksimovič, a dobar je bio i Šulović. Nakon prve dionice rezultat je bio potpuno u egalu. Olimpija je u drugoj četvrtini iskoristila bolji tonus ekipe i s dvije vezane trice Bubnića i Prepeliča opet odlaze na lijepu prednost koja je u četrnaestoj minuti igre bila plus sedam. Najveću prednost Olimpija je imala dvije minute prije kraja kada je novu tricu stavio Page. Koševima Komatine završava prvo poluvrijeme na koje se odlazi s 37:45 za Olimpiju.

Odlično su domaćini otvorili treću četvrtinu, a njihovom igrom u tom trenutku dirigirao je Hammonds koji je odlično razigravao svoje suigrače. Dozet, Štemberger i Edwards su punili koš Union Olimpije i prva serija je bila 8:0 koja je vratila rezultat na početak. Druga serija koja se dogodila u trećoj četvrtini bila je 12:2, a odvela je Igokeu na velikih 12 razlike u tom trenutku. Pokazalo da će to biti dovoljno i za konačnu pobjedu. Olimpija se uspjela približiti tek u zadnje dvije minute. Došli su Ljubljančani na minus četiri, ali je Dozet svojim koševima riješio sve dileme, a nakon obrane u sljedećem napadu Edwards zabija oba slobodna bacanja.

Nakon ove utakmice i igrači jednog euroligaša morali su stisnuti ruke igračima Igokee i priznati im da su bili bolji večeras. Zaista fantastična igra bosanskog tima u ovogodišnjem izdanju regionalne lige. U sljedećem kolu Igokea gostuje kod razdrmane Cedevite koja je teško stradala u ovom kolu od Zadra, a Olimpija ima nešto lakši zadatak – oni doma dočekuju makedonski MZT.