Igokea novi prvak Bosne i Hercegovine

Nitko nije uzeo pobjedu na gostujućem terenu, a tako je bilo i u petoj odlučujućoj utakmici. Iako ekipa iz Širokog nije loše odigrala domaćini su predvođeni odličnim Američkim dvojcem slavili i došli do titule prvaka. Rezultat je bio 74:69.

Igokea je na startu dala do znanja kako žele ovaj trofej i od prve četvrtine su zaigrali u svom stilu. Na jednoj strani dominirao je tamnoputi Corsley Edwards, a za Široki je odlično šutirao, prije svega, Boris Barać koji je s tri trice u prvoj dionici igre držao svoj tim u igri. Četvrtina je završila plus jedan za Igokeu.

U drugoj je domaća momčad još bolje zaigrala, ali nisu se uspijevali značajnije odlijepiti. Do rezultata 38:36 igralo se koš za koš, a u tom trenutku Igosi rade seriju 7:0 i na poluvrijeme odlaze s devet poena razlike.

Šutalo i Jones odlično su odigrali u trećoj četvrtini i svojim koševima vratili su momčad iz Hercegovine opet u egal.
Na ulazu u posljednju četvrtinu bilo je samo plus dva za domaće igrače i utakmica je bila u potpunosti otvorena.

Imao je Široki u posljednjem dijelu igre veliku prednost. U jednom trenutku otišli su na plus četiri, a na semaforu je pisalo 65:61, ali Igokea se ekspresno vratila u utakmicu. Štemberger je pogodio kasnije za plus 1 i rezultat je bio 69:68 za domaće igrače, a kasnije Jorović pogađa i vjerojatno ključni koš za 71:68, a na drugoj strani igrači Širokog ne reagiraju dobro.

Igokea je ovo pobjedom i ukupnim rezultatom 3-2 u seriji postala novi prvak Bosne i Hercegovine. Valja napomenuti kako je Široki igrao ovu posljednju utakmicu bez Ivana Ramljaka koji je njihov ponajbolji igrač, on je zbog slomljenog prsta bio u publici umjesto na parketu. Oba ova kluba sljedeće godine igrat će u regionalnoj ligi.