Igokea prekinula Zadrov niz

U 11. kolu ABA lige susreli su se Igokea i Zadar. Igosi su iskoristili lošiju večer Josipa SobinaJamesa Florencea te prekinuli Zadrov niz od četiri uzastopna trijumfa, slavivši pred domaćom publikom 71:56.

Igokea – Zadar 71:56 (19:13, 18:19, 15:9, 19:15)

(Dragović 14; Ivanov 14)

Zadrani su loše ušli u susret i mučili se u napadu dok je kod domaćina šut bio vrlo dobar. U prvoj četvrtini gađali su 4/8 za tricu i na kraju prve dionice imali prednost od 6 razlike (19:13).

U nastavku, Zadar se pribrao i uz par vezanih trica i izrađenih napada došli do serije od 12:0 te poveli 21:25. No, domaćinu se opet vratio šut koji je nestao u prvih pet minuta druge četvrtine pa su na veliki odmor otišli sa prednošću 37:32, ponajviše zahvaljujući tricama.

Treća dionica ispostavila se ključnom jer je momčad Ante Nazora zabila samo 9 poena. Prvu dvoznamenkastu prednost donio je Nikola Dragović u 28. minuti, 47:37. Prednost je samo rasla i dalo se naslutiti da će Zadar posrnuti na Laktašima, a u zadnju dionicu ušlo se s rezultatom 52:41.

U četvrtoj četvrtini se igra Zadrana u potpunosti raspala i Igokea je tri minute prije kraja imala 18 koševa prednosti. Do kraja su uspijeli samo ublažiti poraz, 71:56.

Kod domaćina najbolji je bio Dragović sa 14 poena i 4 skoka, a kod gostiju Ive Ivanov sa identičnim učinkom.