Igokea slavila u Draženovom domu

Košarkaši Cibone i Igokee otvorili su 24. kolo regionalne košarkaške lige. Nažalost, Cibona nije uspjela prekinuti crni niz te su upisali i osmi uzastopni poraz.

Gosti bolje ulaze u utakmicu, nameću svoj ritam igre te preko Đorđa Miloševića i Bradyja Heslipa odlaze na brzih 5:0. Tih pet razlike gosti održavaju do polovice prve četvrtine kada Cibona zabija 8 uzastopnih koševa i preuzima vodstvo.

Osjetio se u uvodnim minutama, a kasnije i u ostatku utakmice, izostanak Igokeinog centra Duška Bunića što je centarska linija domaćina uvelike iskorištavala praveći puno problema gostima s napadačkim skokom. No, izostala je čvrstoća Cibosa u vlastitom obrambenom skoku pa su tako i gosti hvatali dosta svojih promašaja imajući skoro kroz cijelo prvo poluvrijeme više napadačkih nego obrambenih skokova.

Ante Žižić briljirao je u napadu, a Marko Jagodić Kuridža pobrinuo se za asistiranje i skupljanje skokova. Treća osobna greška Haslipa u nepunih 9 minuta igre natjerala je gostujućeg trenera na vađenje Kanađanina iz igre na čemu su igrači Cibone kapitalizirali u drugoj četvrtini.

U drugu dionicu gosti ulaze s minimalnom prednošću, zahvaljujući trici Branka Jorovića 16 sekundi prije kraja prve, a košem Marka Čakarevića tu su prednost povećali na tri poena. Uslijedila je zatim kratka solo dionica Ivice Zubca koji s 5 uzastopnih ubačaja vraća prednost na stranu domaćina.

Držali su se blizu jedni drugih većinu druge četvrtine ponajviše zbog dekoncentrirane igre s dosta grešaka. Uspjela se Cibona preko svojih mladih snaga malo odvojiti od Igokee prije kraja poluvremena. Žižić i Dominik Mavra kombinirano ubacuju 12 koševa, dok se gosti održavaju na životu preko Johnathona Jonesa i Čakarevića koji zabijaju jedinih 5 koševa gostiju u tom periodu.

Izgledala je Cibona poprilično dobro u prvom poluvremenu, a najbolju valorizaciju imao je Jagodić Kuridža koji je, iako nije zabio niti jedan poen, upisao 9 skokova i 7 asistencija provevši svih 20 minuta prvog poluvremena na parketu.

Nije to loše izgledalo niti početkom treće četvrtine. Cibona nastavlja u istom ritmu i nakon tri minute dolazi na +8 (46:38). Međutim ulaskom Haslipa polovicom četvrtine Igokea počinje igrati puno bolje.

Inače, Brady Heslip je u Igokeu došao krajem siječnja iz NBA D-Lige, američke razvojne lige, gdje je bio šuterska senzacija. Da je tu titulu zasluženo dobio potvrdio je i u ovoj utakmici. Šest koševa iz prve četvrtine do kraja treće je povećao na 15, a nakon dvije minute zadnje četvrtine bio je već na 23 ubačaja. Tako da je Heslip u šest minuta igre ubacio 17 poena. U tom su trenutku gosti vodili 64:71 te je izgledalo da ih ništa više ne može zaustaviti.

Srećom za Cibonu, timeout Slavena Rimca nakon 8:0 serije Heslipa zaustavio je Kanađanina koji do kraja utakmice više nije zabio niti jedan poen.

Na Mavrin ubačaj za 66:71 gosti odgovaraju s dva svoja. Ivan Siriščević tricom vraća nadu, a kapetan Marin Rozić košem za 71:75 u potpunosti vraća Cibonu u igru. Minutu kasnije Vlado Ilievski nakon pick ‘n’ rolla sa Žižićem zabija tricu iz kontakta iznudivši tako koš-faul. S linije slobodnih bacanja uspješno realizira jedno slobodno bacanje za -2 (75:77).

Nažalost, za više od toga nije bilo apsolutno nikakve ideje. Lopte su se do kraja utakmice gubile, a nerezonski šutevi olakšali su gostima privođenje utakmice kraju. Čakarević zabija posljednjih 4 koševa gostiju, dok Rozić sa zvukom sirene zabija tricu za ublažavanje poraza.

Slična utakmica kao i druge u zadnje vrijeme. Izgubili smo samopouzdanje i nikako ne uspjevamo ostvariti pobjedu. Ne mogu puno zamjeriti momcima jer su se borili. Igokea je ozbiljna momčad i u dobrom je nizu i večeras su pobjedili“, izjavio je trener Cibone, Slaven Rimac nakon utakmice.

Najraspoloženiji igrač Cibone, Ante Žižić dodao je: “Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi. Opet smo već dobivenu utakmicu izgubili radi vlastitih pogrešaka. Mojih 19 postignutih poena ne znači mi puno jer smo izgubili.

Igokea je ovom pobjedom preskočila Cibonu u ukupnom poretku i osvetila se za poraz iz prvog dijela prvenstva (61:71). Cibosima do kraja sezone preostaju dva susreta sa zadnjim momčadima lige. Prvo putuju na gostovanje u Skoplje kod MZT-a, a zatim doma ugošćuju Levski iz Sofije.