Igokea slavila na domaćem parketu

U trećoj utakmici finala prvenstva Bosne i Hercegovine slavila je momčad iz Laktaša. Igokea je potvrdila da odlično igra na domaćem parketu i uvjerljivije od očekivanog svladala momčad Širokog.

Bolje je Igokea ušla u meč i već nakon uvodnih par minuta imala je prednost od 7:0. Nije Široki nikako mogao ući u pravi ritam, a u prilog toma govori i činjenica da su u prvoj četvrtini postigli samo pet poena što je zaista malo. Iskoristili su to domaći igrači i nakon prve dionice igre bilo je velikih plus trinaest za momčad Igokee.

Malo se Široki probudio u nastavku utakmice, ali to je, kako se kasnije pokazalo bilo i sve od njih. Bolje su zaigrali u oba pravca. Igosi nisu ispuštali vodstvo iz ruku, ali prednost se topila. Na poluvrijeme se otišlo s prihvatljivih minus šest za goste, a rezultat je bio 28:22.

Po tko zna koji put ove sezone momčad Igokee je dobro reagirala u nastavku utakmice i odlično su odigrali treću četvrtinu. Ponovo su zaigrali ozbiljnije i nisu se opuštali niti u jednom trenutku. Široki je nastavio igrati poprilično ne efikasno što je domaćima olakšalo posao. Nakon treće četvrtine rezultat je bio 44:32.

Nije se puno toga promijenilo niti u posljednjem dijelu igre. Ekipa Dragana Bajića rutinski je privela utakmicu kraju iako je Široki par puta uspio smanjiti na jednoznamenkasti zaostatak, snage za potpuni preokret nisu imali. Konačni rezultat bio je 62:47.

Najbolji u domaćoj momčadi bili su Miloš Komatina s 14 koševa, a odmah iza njega bio je Branko Jorović sa 13 poena. Kod Širokog najbolje je bio Ivan Ramljak s 14 ubačaja. Sljedeća utakmica igra se u nedjelju s početkom u 20.00h u Širokom.