Eurocup: Ispali najveći favoriti i aktualni prvaci

Sinoć su odigrana preostala tri susreta četvrtfinala Eurocupa. Tako su se Khimki, Unics i Gran Canaria pridružili Banvitu, koji je svoje mjesto u polufinalu osigurao još u utorak.

Banvit Bandirma – Paris Levallois 75:71 (1. utakmica: 65:67)

Prvi polufinalist, turski Banvit, pobjedom na domaćem terenu 75:71 nadoknadio je zaostatak od dva poena iz prvog susreta u Parizu.

Sammy Mejia (18p, 9sk) je sa 7 poena u zadnjih 30 sekundi utakmice osigurao prvi nastup Banvita u polufinalu Eurocupa u povijesti kluba. E.J. Rowland pridodao je 16 koševa za pobjedničku ekipu, dok je s druge strane najraspoloženiji bio Mike Green sa 16 poena i 9 asistencija.

Lokomotiv Kuban Krasnodar – Unics Kazan 58:79 (1. utakmica: 87:78)

Za najveće iznenađenje pobrinuli su se košarkaši Unicsa prekinuvši rekordni niz Lokomotiva od 20 uzastopnih pobjeda. Predvođeni fenomenalnim Jamesom Whiteom (29p, 8sk) gosti iz Kazana iskoristili su izostanak važnih igrača gostiju, Derricka Browna i Anthonyja Randolpha zbog čega je Lokomotiv imao samo 10 igrača na raspolaganju za ovu utakmicu.

U njihovom odsustvu najefikasniji u redovima Lokomotiva bio je Malcolm Delaney (16p, 5sk, 2as) koji nije krio veliko nezadovoljstvo nakon poraza. Naš Krunoslav Simon ubacio je 10 koševa pridodavši tomu 5 skokova i 2 asistencije.

Khimki Moscow Region – Valencia Basket 76:61 (1. utakmica: 76:75)

Aktualni prvaci, španjolska Valencia, uvjerljivo je poražena na gostovanju u Rusiji kod Khimkija. Prednost od 6 poena s poluvremena, domaći sastav do kraja treće četvrtine podiže na +15 te rutinirano privodi utakmicu kraju.

Tyrese Rice (18p, 10as, 3sk) i Sergey Monia (16p, 5sk) predvodili su rusku momčad, a u španjolskom sastavu najzapaženiju ulogu odigrao je Bojan Dubljević (15p, 7sk). Krešimir Lončar je u 17 minuta provedenih na parketu upisao 5 koševa i jedan skok.

Pinar Karsiyaka Izmir – Herbalife Gran Canaria Las Palmas 74:75 (1. utakmica: 66:76)

U posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici Cedevitini krvnici, Gran Canaria, potvrdili su prednost iz prve utakmice novim slavljem. Turski Pinar je na poluvremenu zaostajao 9 koševa, no boljom igrom u drugom poluvremenu dobrom smanjuju taj zaostatak, a tri minute prije kraja dolaze i na +4. Ipak, gosti konsolidiraju redove i serijom 6:0 u posljednjoj minuti prelamaju utakmicu u svoju korist.

Kod pobjednika najviše je pokazao Brad Newley (15p, 6sk), a s druge strane iskusni Bobby Dixon (24p, 5as).

U polufinalu će snage odmjeriti Unics Kazan i Herbalife Gran Canaria te Banvit Bandirma i Khimki Moscow Region.