Stoja i Pula bez poraza, prekid u Rovinju

Nakon tri odigrana kola neporažene momčadi dolaze iz Pule i njihov tradicionalno zanimljiv i posječen ogled, koji se igra sljedećeg vikenda, je ujedno i derbi prvenstva. Stoja je nanijela prvi poraz Šancu dok je Pula upisala očekivanu laganu pobjedu u Labinu.

Vatreno je bilo između Rovinja i Jadranke gdje je došlo do prekida i zadnju će imati Povjereni lige.

Stoja – Šanac 79:68 (26:8, 12:15, 12:22, 29:23)

Kordiš 28, Ivanković 20, Tumpić 10 ; Josipović 20, Razumić 20

U utakmici dvije neporažene momčadi u ligi, Stoja je uvjerljivo bila bolja od Šanca. Gosti su poveli 4-0, ali Istrijani rade seriju 15-0 i do kraja četvrtine već ima 18 koševa viška. Do poluvremena Karlovčani uspostavljaju ravnotežu i na odmor se odlazi s rezultatom 38:23.

U nastavku gosti igraju bolje i pred kraj trećeg dijela vračaju se u utakmicu i smanjuju na samo tri poena razlike. Ipak, igrači igrača Vladimira Korošeca podiže igru u obrani i ostavljaju na početku posljednjih deset minuta goste četiri minute bez koša što im donosi pobjedu.

Sandro Kordiš s 28 i Božo Ivanković s 21 košem su predvodili pobjednike, kod Šanca po 20 koševa ubacili Branimir Josipović i Kristijan Razumić.

Božo Ivanković
Božo Ivanković- Foto: KK Stoja

Nakon što su u prvom kolu iščupali pobjedu kod kuće protiv Kastva, u drugom uvjerljivo izgubili u Malom Lošinu, favorizirano Škrljevo nije imalo pravo na kiks protiv Zameta.

Na kraju su u utakmici s dobrim i lošim dijelovima igre osigurali pobjedu u posljednjoj četvrtini. Učinak Marina Modića na kraju je bio presudan, u pobjedi njegove momčadi od 76:57 sudjelovao je s 30 poena.

Povjereniku lige će na kraju zaključiti utakmicu u Rovinju gdje je gostovala Jadranka. Nažalost, 29. susret ova dva protivnika (16:13 za Jadranku) završio je prekidom u 37. minuti kod vodstva Rovinja 60-58. Prema službenoj stranici Rovinja, gostujući igrač Damir  Blažević je bio nezadovoljan sudačkom odlukom i odgurnuo suca Melona za što je kažnjen isključenjem sa utakmice. Nakon toga je počeo naganjati i drugog suca, pa su nakon par minuta suci zajedno sa opunomoćenikom susreta donijeli odluku o prekidu susreta.

Sama utakmica je počela odličnim vanjskim šutom gostiju pogotovo Antonija Taribe i vodstvom od desetak poena. Domaći igrači malo po malo do poluvremena su spustili na prihvatljivih šest, a odličnom obranom u nastavku i stalnim pritiskanjem gostujućih igrača, kojih je igralo samo šest, Rovinj je došao do željenog vodstva koje su dočekali upravo pola minute prije prekida.

U ostalim utakmicama nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Crikvenica (Šamanić 22, Maruna 20) je s +30 prošla Kraljevicu, Kastav (Barnjak 18) se s +22 vratio iz Pazina (Belina 29), a Pula (Radunić 28) je imala očekivano lagano gostovanje u Labinu (71:95).