Istrauni lagano s Pulom

U dvorani Veli Vrh snage su odmjerili Istrauni i Pula 1981. Stvari su praktički bile riješene već nakon prve četvrtine koju je domaći sastav dobio s 14 razlike. Prednost je do “velikog odmora” narasla do plus 21 i tu je priči bio kraj. “Studenti” su bez problema priveli utakmicu kraju. Završilo je s rezultatom 91:74.

Prva liga, 4. kolo, 4. studeni
Istrauni – Pula 1981 91:74 (34:20, 26:19, 14:15, 17:20)

Istrauni: Šimović 15, Gligorović 15, A. Grašo 9, Bilalović 21, Andabaka 21, Šljuka 6, Šamija, P.Grašo 2, Milivojević, Brzica 2, Ćosić

Pula 1981: Dojkić 2, Đugum 26, Blažević 3, Dubroja 10, Anderson 13, Perdija 3, Malagić, Božić 13, Percan 4, Zvijerac, Kondić, Grgić

Sjajno su domaćini otvorili utakmicu. Bila je ovo jedna od utakmica koje treneri ne preferiraju. Naime, obrane su bile jako slabe pa je pao nešto veći broj koševa. Istarski “studenti” utakmicu riješili na poluvremenu i to ponajprije zahvaljujući sjajnom Bilaloviću za kojeg obrana gostiju nije imala rješenje.

U nastavku se priključio i mladi Šibenčanin, Kristijan Andabaka, koji je bio jako racionalan i efikasan. Uz 21 poen i samo tri promašaja iz igre pridodao je i pet asistencija. Domaćini nisu ostavili Puli priliku za povratak te su tako mirno utakmicu priveli kraju.

U idućem kolu Istrauni gostuje kod Agrodalma, a Pula 1981 dočekuje Podravac.