Italija: Stipčević dobar u porazu Milana

U 7.kolu talijanske lige iznenađenje je ovaj put priredila Venezia koja je na gostovanju u Milanu pobijedila Stipčevićev Armani(100:105) uz zapaženu rolu našeg reprezentativca.

Vanoli Cremona za koju nastupaju Hrvoje Perić, Andrija Stipanović i Jasmin Perković poražena je na gostovanju protiv Cantua rezultatom 87:60. Domaćini su od samog početka preuzeli ulogu favorita te su postepeno povećavali vodstvo da bi na poluvremenu imali dvoznamenkastu prednost (46:33). Do kraja utakmice uspješno su iskontrolirali rezultat te zasluženo slavili s 87:60. Naš Hrvoje Perić odigrao je solidnu utakmicu u kojoj je postigao 11 poena i 4 skoka. Andrija Stipanović nije ostvario značajniji učinak (4 koša i 3 skoka). Od ostalih suigrača vrijedno je istaknuti učinak Harrisa Lancea (17 poena). Kod pobjednika je najbolji bio Jeff Brooks sa 16 ubačaja.

Rok Stipčević bio je jedan od boljih u porazu Armanija protiv Venezie. U susretu gdje se do samog kraja igralo koš za košem presudio je sjajni Keydren Clark s 26 koševa, a  neke od njih je zabio u ključnim trenucima. Gosti su slavili rezultatom 100:105 u utakmici gdje obrane nisu imale značajniji utjecaj.  Stipčević je pak za samo 12 minuta igre upisao 14 poena, a njegov suigrač Keith Langford je bio najefikasniji s 23 poena.

Montepaschi Marija Kasuna, koji sa 6 koševa i 2 skoka nije ostvario značajniji učinak, upisao je petu pobjedu na gostovanju u Rimu. Gosti su od početka preuzeli ulogu favorita te su bez većih problema kroz utakmicu konstantno povećavali prednost. Završilo je sa 70:81. Najbolji u pobjedi Montepaschija bio je Bobby Brown s 22 koša, dok je kod poraženih najviše postigao Gani Lawal (17 poena).

Od ostalih susreta važno je spomenuti pobjede vodećih – Varesea koji je i dalje neporažen i Sassarija koji je razbio Avellino i zaostaje samo jednu pobjedu za vodećom momčadi Italije.

Varese je bio bolji na gostovanju protiv Bielle gdje je zasluženo slavio sa 60:77. Odlučujuća je bila treća četvrtina koju su gosti pobijedili rezultatom 20:4(!). Najbolji je u redovima pobjednika bio Bryant Dunston s 21 poenom, dok je kod domaćina najefikasniji bio Trey Johnson sa 17 postignutih koševa.

Sardegna Sassari uvjerljivo je slavila protiv Avellina rezultatom 102:81. Već u prvoj četvrtini su domaćini ostvarili dvoznamenkastu prednost, pa je i povećali do kraja susreta na +21. Najefikasniji je kod Sassarija bio Diener Drake s 20 poena, a kod gostiju je najviše zabio nekadašnji NBA igrač Ndudi Ebi  (23 poena).