Italija: Stipčević solidan u pobjedi kod Stipanovića

U 8.kolu talijanske lige susreli su se Armani Milano našeg Roka Stipčevića i Cremona za koju nastupaju Hrvoje Perić i Andrija Stipanović. Gosti iz Milana uvjerljivo su slavili.

Cremona je ugostila milanski Armani te je uvjerljivo poražena. Gosti su nakon neizvjesnog prvog poluvremena velikom serijom riješili utakmicu u trećoj četvrtini. Cremona se pokušavala približiti, ali neuspješno. Razlika je narasla na konačnih 59:78. Rok Stipčević upisao je solidnih 12 poena. Najefikasniji je kod pobjednika bio Keith Langford sa 17 poena dok je kod Cremone najbolji bio Lance Harris s 15 koševa. Stipanović je također ostvario solidan učinak (11 ubačaja, 5 skokova), a Perić je upisao samo jedan poen.

Montepaschi Marija Kasuna uvjerljivo je slavio protiv Juvecaserte rezultatom 86:66 i tako upisao šestu pobjedu. Domaćini su od početka preuzeli inicijativu, pa je pitanje pobjednika bilo riješeno nakon prve četvrtine. Najbolji kod pobjednika bio je Bobby Brown s 20 poena dok je god poraženih najefikasniji bio Stevan Jelovac s 22 koša.

U derbiju između Varesea i Sardegne Sassari, dvije momčadi koji su na vrhu ljestvice, Varese je u uzbudljivoj završnici slavio rezultatom 85:84 i tako je i dalje jedina neporažena momčad u Italiji. U susretu gdje su domaćini bili bolji tri četvrtine i imali dvoznamenkastu prednost u 30.minuti (68:55), ništa nije mirisalo na napetu završnicu. Međutim, gosti su uvjerljivo ušli u zadnju dionicu, da bi u jednom trenutku čak i poveli pola koša, ali Dunston Bryant je zakucavanjem  riješio pitanje pobjednika i tako otklonio nade gostiju u potpuni preokret. Kod Varesea je najviše ubacio Adrian Banks (16 koševa), dok je kod Sardegne najbolji bio Marvis Thornton koji je postigao 23 poena.