A2 Zapad: Izjednačeno na vrhu, odluka u posljednjem kolu

Košarkaši Škrljeva poraženi su u Kastvu, a Stoja je pobijedila Zamet pa su se tako ove dvije momčadi izjednačile na vrhu ljestvice uoči njihovog međusobnog dvoboja sljedećeg kola, koje je ujedno i posljednje u ovoj sezoni. Pula 1981 je slavila u Otočcu, a u derbiju začelja Rovinj je bio bolji od Ghia Staffa. Slobodni su bili košarkaši Crikvenice.

Kastav – Škrljevo 80:61 (19:17; 35:29; 54:44)

Kastav: Miletić 2, Maljevac 7, Gušić 7, Szilvasy 6, Mijaljević, Saftić, Vodopić 7, Mataja, Škrgić, Prostran 19, S. Legović 29, A. Legović 3
Škrljevo: Palčić 7, Pilat, Grbić, Ažić, Amančić 8, Troskot 8, Begonja 9, Zorić 2, Perić, Modić 7, Lipovšćak 10, Velčić 10

Košarkaši Kastva predvođeni sjajnim Sanjinom Legovićem sa visokih 80:61 svladali su Škrljevo i time ih doveli u nezgodnu situaciju uoči dvoboja sa Stojom iduće kolo. Kastavci su tokom cijele utakmice igrali odličnu obranu, a kada im je u drugom poluvremenu proradio i napad gostima nije bilo spasa.

Legović je susret završio s 29 poena, a Luka Prostran je dodao 19. Kod gostiju su po 10 ubacili Davor Velčić i dijete Kastva Miran Lipovšćak.

Stoja – Zamet 86:82 (23:28; 41:47; 57:61)

Stoja: Bulešić, Vinko, Mezulić 9, Dasko, Percan 11, Belina 28, Tumpić, Perković, Đugum 5, Ceranja 25, Elbl, Pušić 8
Zamet: Govorčin 3, A. Trbović 12, I. Trbović 26, Skendžić, Piškor, Vukić 19, Selimović 2, Čorak 3, Koljanin Đ., Miličević 17

Košarkaši Stoja su se dugo mučili da bi okrenuli vodstvo Zameta i ubilježili važnu pobjedu uoči posljednjeg kola. Zamećani su susret otvorili s pet ubačenih trica iz isto toliko pokušaja, sjajan šut pratio ih je i u nastavku prvog poluvremena pa je prvi dio zaključen njihovim vodstvom 41:47. U nastavku je Stoja digla tempo, a do prvog su vodstva došli tek u 35. minuti košem Alexa Percana (71:70). Na to se s dvije trice nadovezao iskusni Gregor Belina i Puležani su mirno priveli utakmicu kraju.

Najbolji strijelci kod Stoje bili su Belina s 28 poena i Josip Ceranja s 25, dok je kod Zameta odličan bio Igor Trbović s pet ubačenih trica i ukupno 26 poena.

Pobjednik susreta Škrljevo – Stoja izravno će odlučiti o pobjedniku A2 lige Zapad za sezonu 2012/13.

Otočac – Pula 1981 72:82 (10:16; 30:43; 54:66)

Otočac: Pervan 15, Sušić, Horvat 2, Prša, Starčević, Marinković 5, Pivač, Bijelić 22, Vrzić 15, Delić 13
Pula 1981: Sijamhodžić 17, Grgurev, Škoro, Kaić 12, Grašo 7, Ivis, Krizman 14, Konjević 10, Rakić 14, Puh 8

Košarkaši Pule 1981 protiv Otočca su opravdali ulogu favorita, te u utakmici u kojoj su njenim većim dijelom vodili dvoznamenkastom razlikom na kraju slavili sa 72:82.

Najbolji kod Pule bio je Semil Sijamhodžić sa 17 koševa, dok je kod domaćih Ivan Bijelić ubacio 22.

Rovinj – Ghia Staff 68:60 (16:11; 31:26; 49:42)

Rovinj: Bezmalinović 6, Matošević, Honović, Ćosić, Kordiš 34, Čulina 8, Zečević, Živković 16, Šturman, Križanac, Atlija, Franković 4
Ghia Staff: Đerman 16, Ćus A. 1, Ćus P. 6, Hek, Fonović 2, Ćus J. 7, Daus 2, Opašić 4, Ferenčić 10, Bratulić, Jurić 12

Košarkaši Rovinja su, osim početnih nekoliko minuta, kontrolirali rezultat i igru protiv gostiju iz Pazina i zasluženo slavili u dvoboju začelja ljestvice. Time su Rovinjani prestigli svoje suparnike i kolo prije kraja drže pretposljednje mjesto ljestvice. Kako trenutno nema informacije hoće li ijedna ekipa ispasti iz lige, ovaj rezultat i nije posebno bitan, ali u slučaju ispadanja bolje stoji Rovinj zbog dvije pobjede u dvije međusobne utakmice.

Što se same utakmice i njenih strijelaca tiče, najbolji je kod Rovinja standardno bio Sandro Kordiš s 34 koša, a kod Ghia Staffa je Igor Đerman ubacio 16.