Jazz ispao, hoćemo li gledati Bojana Bogdanovića u Splitu ?

Drastične promjene u odnosu snaga na parketu Staples Centra noćas su se događale u šestom, ujedno i posljednjem okršaju Clipersa i Jazza.

L.A. CLIPPERS – UTAH 131:119 (4-2)

Nakon ravnopravnih početnih 12 minuta (31:33), gosti iz Salt Lake Cityja su u drugoj četvrtini dominirali i odjurili na velikih +22 (72:50). Međutim, nakon odmora je uslijedio potpuni preokret. Domaći su do kraja treće dionice uspjeli gotovo anulirati ogroman zaostatak (91:94) da bi u završnoj četvrtini zadali i konačan udarac velikom rivalu uspjevši čak i izbjeći neizvjesnu završnicu.

Time je okončana izuzetno zanimljiva serija koja je posebno bila interesantna hrvatskih ljubiteljima košarke. Plasman Clippersa u finale Zapada ujedno znači i da će izabranici Veljka Mršića u Splitu biti jači za Bojana Bogdanovića, dok u olimpijskim kvalifikacijama neće nastupiti Ivica Zubac.

Bogdanović je svoju posljednju utakmicu sjajno odigranog playoffa zaključio sa 14 poena uz šut iz igre 5/11 (trice 4/8), a imao je i 4 uhvaćene lopte. Zubac je igrao malo, svega 6 minuta, i nije se upisao u strijelce.

Clippersi, kojima je ovo prvo konferencijsko finale u 51-godišnjoj povijesti, ponovno su nastupili bez Kawhija Leonarda, a do pobjede ih je utakmicom karijere vodio 24-godišnji Terance Mann koji je utrpao čak 39 poena, a trice je gađao 7/10:

Paul George je postigao 28 koševa, uz 9 skokova i 7 asistencija, dok je novu sjajnu predstavu imao i Reggie Jackson (27p-10a).

Kao i spomenuti Mann, do 39 koševa stigao je i prvi strijelac Jazza Donovan Mitchell koji je, nakon Bogdanovića u prethodnom susretu, također pogodio 9 trica, a upisao je i po 9 skokova i asistencija. Po 21 poen postigli su Jordan Clarkson i Royce O’Neale, ovaj drugi uz 10 uhvaćenih lopti.

ATLANTA – PHILADELPHIA 99:104 (3-3)

U Atlanti je prvoplasirana momčad Istoka izbjegla eliminaciju iz daljnjeg natjecanja te osigurala odlučujuću, sedmu utakmicu u svojoj Philadelphiji.

Sa po 24 poena Sixerse su do pobjede vodili Tobias Harris koji je u posljednjih 13 sekundi ubacio sva četiri slobodna bacanja te Seth Curry koji je trice gađao 6/9.