A2 Istok: Jesenski prvak Belišće poražen od Vukovara

Košarkaši Belišća su i prije zaostale utakmice osigurali titulu jesenskog prvaka drugoligaškog istoka, ali na kraći odmor pred nastavak prvenstva neće otići neporaženi. U zaostaloj utakmici 8. kola izgubili su od Vukovara koji se s ovom pobjedom popeo na treće mjesto i uključio u borbu za prvu poziciju.

HKK Vukovar – KK Belišće 78:71 (21:22, 40:39, 50:60)

Vukovar: Koljaja, Pravdić, Madžar 12, Boras 6, Kovačević 3, Knežević, Tustonić 2, Tadić 23, Pejaković 5, Katavić 26, Duspara

Belišće: Gradinjan T., Gradinjan N., Soldo 16, Čamagajevac 15, Vidaković 3, Peternek 4, Hartman, Mikulić 19, Preglej 10, Vezmarović, Dogan 2, Markota

Do poluvremena su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, a u trećoj četvrtini gosti rade osjetniju razliku i prije posljednjih deset minuta imaju dvoznamenkastu prednost. Tada se činilo da će iskusnija momčad Belišća rutinirano privesti utakmicu kraju i upisati i osmu pobjedu u prvenstvu.

U posljednjem periodu igre gosti igraju loše u obrani i bez ideja u napadu što koriste igrači Igora Modaleka i na krilima dobre igre Danijela Katavića i Marka Tadića sustižu lidera prvenstva i na kraju upisuju pobjedu od 78:71. U toj posljednjoj četvrtini Vukovarci su primili 11, a postigli 28 poena.

Vukovar su predvodili Katavić s 26 poena i Tadić s 23, a u sastavu Belišća najučinkovitiji je bio Marko Mikulić, novopridošli igrač iz Valpova.

Iako ovaj rezultat nije promijenio poredak u prvenstvu, igrači Antuna Katalenića bitno su zakomplicirali svoj pohod prema prvom mjestu i kvalifikacijama za A1 ligu. Naime, sada je Vinkovčanima puno povoljnija situacija i u nastavku prvenstva mogu upisati i jedan poraz do kraja lige, ali s pobjedom od 5 koševa nad Belišćem u svojim Lenijama bili bi prvaci istoka.

U slučaju još jednog kiksa Belišćana, Vinkovčani bi se mogli početi pripremati za Mini ligu s prvacima ostalih A2 liga. Podsjetimo, u Belišću je domaćin pobijedio rezultatom 79:74.