Osijek ugrabio pobjedu u Gorici

Treći međusobni susret ove sezone odigrali su igrači Gorice i Vrijednosnica Osijek. Nakon dva ogleda u prvom dijelu A-1 natjecanja, u kojima su domaće momčadi uvijek slavile, na red je došla i Liga za ostanak.

Malu prednost gostiju s početka utakmice anulirao je Bariša Krasić tricom u četvrtoj minuti, a prvu prednost domaćem sastavu donosi David Ušić već u sljedećem napadu. Nije Gorica uspjela povisiti tu prednost već su jedni i drugi ravnopravno razmjenjivali koševe i izmjenjivali se u vodstvu do samog kraja poluvremena.

Najveću prednost prvog poluvremena imali su Goričani koji su u par navrata odlazili na +5, no Osječani su se predvođeni Filipom Tončinićem, Dejanom Meznarićem i Aljošom Šarcem svaki put uspješno vraćali te na odmor otišli sa zaostatkom od tri poena.

Na otvaranju treće četvrtine, nakon koša Šarca za 50:49, domaći rade seriju 7:0 za prvo osjetnije odvajanje na utakmici. No, Šarac u manje od dvije minute postiže 6 koševa, a Tončinić zakucavanjem na isteku 27. minute poravnava rezultat na 57:57. Gorica traži minutu odmora nakon koje Roko Rogić promašuje tricu, a s druge strane Tončinić zabija svoj novi koš kojim Vrijednosnice preuzimaju vodstvo.

Othrvala se Gorica tom naletu gostiju pa smo u četvrtoj četvrtini opet gledali izjednačenu borbu. Sve je bilo neizvjesno dok Arijan Došen, tri minute prije kraja, nije zabio svoju četvrtu tricu na utakmici. Taj pogodak kao da je presjekao domaće igrače koji u sljedeće dvije minute rade četiri prekršaja, promašuju dvije trice i dva puta gube loptu što rezultira sa 6 novih poena za goste.

Srećom po domaće Rogić u dva navrata pogađa iz neposredne blizine koša za 79:85. Pošto je do kraja utakmice ostalo jako malo vremena, Goričani su se odlučili na strategiju pravljenja faulova kako bi uštedjeli na vremenu i primorali goste na poentiranje iz slobodnih bacanja.

Takva strategija urodila je plodom jer prvo Tončinić promašuje dva slobodnjaka, a zatim i Šarac pa Gorica tricom Marka Petrovića i koševima Rogića dolazi na -1 manje od minutu prije kraja. Na kraju ipak nije bilo dovoljno vremena za potpuni preokret, Došen pogađa jedno slobodno bacanje i stavlja točku na i za prvo slavlje gostiju u njihovim međusobnim susretima.

U domaćem sastavu tri su igrača prešla granicu od 20 koševa. Rogić je zabio najviše, 22 poena, dok su Ušić i Petrović ubacili po 20. Ušić je pridodao i 10 skokova upisavši tako svoj prvi double-double učinak ove sezone.

Kod gostiju najraspoloženiji su bili Tončinić, 26 koševa i 9 skokova, i Šarac, 23 koševa i 7 asistencija.