JPH A: Zadar i Cedevita na Final Four

Cedevita je pobijedila Kvarner i sa Zadrom iz skupine A osigurala plasman među četiri najbolje juniorske ekipe Hrvatske. U drugojn utakmici dana domaćin je teže nego što je očekivao bio bolji od Križevčana.

Na kraju Zadar je prvi, bez poraza, druga je Cedevita (3-1), a dalje slijede Zagreb, Križevci i Kvarner s po jednom pobjedom i tri poraza.

Sve o juniorskoj poluzavršnici pogledajte na phmladi.crosarka.com.

[rezultat id=490]

U pretposljednjem susretu zadarske skupine Cedevita je pobjedom nad Kvarnerom osigurala nastup na završnom turniru četiri najbolje ekipe u državi.

Sam susret su bolje otvorili Riječani koji su formalno bili domaćini u susretu, da bi se Cedevita do kraja prve četvrtine konsolidirala i dovela utakmicu do egala – nakon prvih deset minuta rezultat je bio neriješen.

U drugoj i trećoj četvrtini na parketu je puno bolju igru prikazala Cedevita te je njihova prednost rasla iz minute u minutu. Do poluvremena je ona iznosila šest poena da bi na kraju treće četvrtine još narasla na velikih četrnaest.

Treća četvrtina se pokazala kao i ključna te se u posljednjoj četvrtini igralo koš za koš pri čemu se rezultatska prednost nije pretjerano mijenjala.

Na kraju zaslužena pobjeda zagrebačke ekipe rezultatom 79:63, koju su predvodili Ivan Vučić sa 17, Dorian Jelenek s 13 te Luka Živko s 11 poena, dok su u Riječkim redovima najefikasniji bili Andro Krstinić sa 17, Dino Vidmar s 12 i Đani Koljanin s 10 poena.

[rezultat id=491]

Zadar je pobijedio Križevčane i kao prvoplasirana ekipa, bez poraza, plasirala se na završnicu Prvenstva Hrvatske. U polufinalnoj utakmici protivnik će mu biti Split od kojega su bili boli u juniorskoj ligi Jug.

Protiv Križevaca domaćin je nakon prve četvrtine imao 10 poena prednosti koja je, nakon serije 12-0, početkom drugog dijela narasla na 35:18. U 25. minuti Zadrani imaju visokih 72:57, ali tada igrači Luke Bujasa  daju 13 koševa, a ne primaju niti jeda te utakmicu odvode u neizvjesnost (72:70).

Žapci u posljednjih 10 minuta ulaze s vodstvom (88:87) pokušavajući upisati bodove koji bi ih odveli na treće mjesto u skupini. Ipak, kompletniji Zadar uspijeva na kraju upisati i četvrtu pobjedu.

Josip Mihoč (26) i Marko Jurica su bili najučinkovitiji u pobjedničkoj ekipi, a Borna Kapusta (24) i Matija Palijan (21) su to bili u sastavu poraženog. Spomenimo da je Duje Šipić upisao još jedan double-double učinak.