Juniori Cedevite završili euroligaški turnir

U18 euroligaški turnir u Beogradu, takozvani Adidas Next Generation turnir, Cedevita je naposljetku završila na osmom mjestu. Momčad Marka Trninića u Beograd je otputovala bez ozlijeđenih glavnih igrača, zbog čega je morala nastupiti u pomlađenom sastavu i na kraju ipak nije uspjela upisati pobjedu.

Utakmica za 7. mjesto

U svojoj posljednjoj utakmici na turniru, Cedevita je u susretu za 7. mjesto poražena od Fenerbahčea 89:84. Momčad Marka Trninića na poluvremenu je vodila 39:37. Turci su nakon toga treću četvrtinu dobili 28:16 i u posljednjih 10 minuta ušli su s prednošću 65:55, no Zagrepčani se nisu predali i kad je Karlo Lukačić u 38. minuti zabio koš i dodatno slobodno bacanje rezultat je bio izjednačen na 77:77.

U napetoj završnici pobjeda je ipak otišla na stranu Fenerbahčea, no uvelike oslabljena Cedevita uspjela je pružiti dobar otpor.

U dresu Zagrepčana Daniel Pavičić upisao je 21 poena i četiri asistencije, Zvonimir Stunja ubilježio je 21 poen i četiri skoka, Aleksa Gatarić 15 poena i sedam skokova, Renato Serdadušić 14 poena i 11 skokova, a Lukačić je upisao 13 poena, devet skokova i devet asistencija.

Fenerbahče su predvodili Ekrem Sancaku s 26 poena, šest skokova i sedam asistencija te Saadettin Donat s 20 poena i 14 skokova.

Statistika

3. kolo

U svojoj posljednjoj utakmici u A skupini Adidas Next Generation turnira Cedevita je poražena od Crvene zvezde MTS 102:59. Ozljedama glavnih igrača oslabljena momčad trenera Marka Trninića nije imala puno šansi protiv Beograđana, koji su nakon prve četvrtine vodili 28:17, a na poluvremenu su imali prednost 52:25.

Cedevitu su u ovoj utakmici predvodili Zvonimir Stunja s 14 poena, Daniel Pavičić s 14 poena i tri asistencije te Vito Strunjak s 10 poena.

Za Zvezdu je Lazar Vasić upisao 15 poena i tri skoka, a po 14 poena ubacili su Vukasin Mašić i Bojan Tomašević.

Zagrepčani su tako A skupinu završili na četvrtom mjestu i u nedjelju u 12:00h igraju utakmicu za sedmo mjesto protiv Fenerbahčea, koji je kao četvrti završio u skupini B.

Statistika

2. kolo

U drugom kolu turnira bolji od Cedevite U18 bio je grčki Olympiacos U18 88:79 (15:28, 27:9, 18:15 i 28:27), koji je u prvom kolu grupe A izgubio od Crvene Zvezde 99:87. Izostanak igrača kao Rok Radović, Karlo Matković ili Matej Bošnjak odrazio se na širinu klupe Cedevite koja je nakon sjajnog starta ušla u probleme. Danijel Pavičić upisao je 28 koševa uz 3 skoka i asistenciju.

Statistika

1. kolo

Cedevitini juniori porazom su startali Adidas Next Generation turnir u beogradskom Železniku. Bolja od igrača trenera Marka Trninića bila je Umana Reyer Venecija 76:85 (18:16, 23:27, 20:19, 15:23). Ozljedama desetkovana Cedevita sjajno se držala do posljednje četvrtine gdje je talijanska momčad u samoj završnici osigurala pobjedu. Najbolji kod Cedevite Aleksa Gatarić 21 koš, 8 skokova, 2 asistencije, 4ukl i Danijel Pavičić 22 koša, 3 skoka 6 asistencija.