Subota, 25 rujna, 2021
More

POPULARNE OBJAVE

Juniorke bolje od Latvije na startu FIBA European Challengera

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija nastup na FIBA European Challengeru započela je uvjerljivim slavljem nad domaćinom turnira Latvijom (73:58). Naše su djevojke puno bolje otvorile susret i već do polovice prve četvrtine ostvarile dvoznamenkastu prednost od +10 (17:7), no nakon toga uslijedio je pad u igri naše reprezentacije kojeg je Latvija iskoristila i velikom serijom (13:3) do kraja prve četvrtine stigla do potpunog poravnanja, pa se u drugu četvrtinu ušlo sa rezultatom (20:20)

Nakon slabo odigranog drugog dijela prve četvrtine izabranice Tatjane Jacović ipak su se uspjele konsolidirati i u drugoj četvrtini vratile su se u ritam s početka utakmice te potpuno izdominirale suparnice. Druga četvrtina pripala je Hrvatskoj rezultatom (25:11), pa se tako na odmor otišlo sa prednošću naše reprezentacije od +14 (45:31).

Prvo poluvrijeme u našim redovima obilježila je Dorja Iva Žaja koja je postigla 13 poena uz 6 skokova.

U nastavku susreta gledali smo čvrstu i bespoštednu borbu s obje strane u kojoj su naše reprezentativke prilično rutinski održavale stečenu prednost ne dozvolivši Latviji ozbiljniji priključak i povratak u ovaj dvoboj. Domaća reprezentacija u nekoliko navrata prilazila na jednoznamenkasti zaostatak, no najbliže što su prišle bilo je na -8 (50:42). Svaki pokušaj Latvije za povratkom naše su reprezentativke lakoćom odbijale te na koncu rutinski privele utakmicu kraju i zasluženo uvjerljivo slavile.

Hrvatsku je do pobjede predvodila fenomenalna Dorja Iva Žaja sa 25 postignutih poena i 13 skokova, a pratile su je Marta Ostojić sa 11 poena 5 skokova, 5 asistencija, i Nika Lokica koja je postigla 10 poena uz 9 skokova i 7 asistencija.

Kod domaćina najefikasnije su bile Luize Sila, Paula Cirsa i Elizabete Bulane s po 9 postignutih poena.

“Ušle smo snažno i sa samopouzdanjem u ovu utakmicu”

“Pripremili smo se dobro za ovu utakmicu, ušle smo snažno i sa samopouzdanjem. Znali da smo kvalitetna ekipa i da moramo pokazati dobru igru u prvoj utakmici turnira. Prvo smo poluvrijeme igrali brzu košarku s puno passeva i pokušali smo vući što više kontri. Drugo poluvrijeme smo htjeli zadržati razliku koju smo uspjeli napraviti u prvom poluvremenu pa smo igrali duže napade i pojačali smo obranu. Nadam se i vjerujem da ćemo i u nastavku turnira pokazati kvalitetu koju imamo i da ćemo na kraju ostvariti dobar rezultat”, izjavila je nakon dvoboja s Latvijom Dorja Iva Žaja.

Dorja Iva Žaja (Foto:Fiba.basketball)

HRVATSKA-LATVIJA 73:58 (20:20, 25:11, 14:13, 14:14)