Košarka u kolicima: Hrvatska u polufinalu!

Hrvatska košarkaška reprezentacija u kolicima plasirala se u polufinale Europskog prvenstva Divizije B!

U četvrtfinalnom dvoboju naši reprezentativci nadvisili su selekciju Bosne i Hercegovine sa rezultatom 79-69.

Nakon izjednačene prve četvrtine (18-18), BiH drugi period otvara serijom 6-0 i tu predonat održavaju do velikog odmora.

Hrvatska bolje ulazi u drugo poluvrijeme, serijom 10-2 okreće rezultat u svoju korist te treći period završava sa 6 poena prednosti.

A onda fantastična igra u zadnjoj četvrtini! Hrvatska radi seriju 18-3 te odlazi na ogromnih +15 dvije i pol minute prije kraja. BiH je ostavljena bez ikakvih šansi za povratak i izabranici Siniše Kuharića mirno završavaju utakmicu te uz veliko slavlje obilježavaju ulazak u polufinale.

U redovima Hrvatske ponovno je najbolji bio Ademir Demirović sa 37 poena, 15 skokova i 6 asistencija. Pratili su ga Ante Štimac sa 15 i Nemin Pandžić sa 12 koševa.

Ante Štimac  “Danas smo pokazali da smo najjači kada je najteže i da smo već ostvarili primarni cilj, a to je polufinale. Sutra ćemo dati sve od sebe da ostvarimo dugogodišnju želju svih nas, a to je ulazak u A diviziju. Ujedno bi se zahvalio svim suigračima i stručnom stožeru na odličnoj pripremi za utakmicu i pristupu. Nadam se da ćemo sutra ostvariti san svih nas.”

Hrvatsku sutra očekuje polufinalni ogled sa Litvom koja je neporažena na ovom turniru – nadamo se da će se to sutra promijeniti!