Košarka u kolicima: Hrvatska u četvrtfinalu na BiH!

Hrvatska košarkaška reprezentacija u kolicima poražena je od reprezentacije Litve u posljednjoj utakmici skupine B.

Hrvatska se dobro suprotstavila Litavcima koji su natjecanje u skupini završili sa maksimalnim učinkom od 3 pobjede. Naši dečki bili su u zaostatku 4 poena i nakon prve i nakon druge četvrtine, no nikako nisu uspjevali okrenuti rezultat.

Krajem treće četvrtine u dva navrata dolazimo na -2 (49-51, 51-53). Sredinom zadnje četvrtine Litva sa serijom 11-0 odlazi na nedostižnu prednost i mirno privodu utakmicu kraju. Konačni rezultat bio je 76-69 u korist reprezentacije s Baltika.

U redovima Hrvatske čak 58 od 69 poena postigao je dvojac Demirović (38) – Pandžić (20), a odlično ih je razigravao Štimac koji je susret završio s 9 poena, 15 asistencija i 13 skokova. Kod Litve Skucas je postigao 33 poena uz 14 skokova.

Ademir Demirović: “Žao mi je zbog poraza jer smo odigrali dobru utakmicu protiv ekipe koja je bila neporažena. Ovaj poraz ništa ne mijenja u našem plasmanu i sad je na nama da sutra u četvrtfinalu damo sve od sebe i pokušamo ući u polufinale.”

Hrvatsku u četvrtfinalu čeka susret sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine koji je na rasporedu u sutra u 16 sati.