Košarkašice Orlova svladale Play-Off, o prvaku odlučuje majstorica u Banjoj Luci!

Košarkašice banjalučkih Orlova u jučer odigranoj četvrtoj utakmici finalne serije Prvenstva Bosne i Hercegovine svladale su u Skenderiji sarajevski Play-Off rezultatom (59:60) i tako poravnale rezultat u seriji na 2-2, te izborile peti susret koji će odlučiti prvaka Bosne i Hercegovine za ovu sezonu.

Domaći tim bolje je otvorio utakmicu i poveo sa (7:0), što je klupu gošći prisililo na brzi time-out. Nakon minute predaha Orlice polako konsolidiraju svoje redove i uspijevaju uhvatiti ritam utakmice, pa do kraja prve četvrtine i preokreću rezultat u svoju korist (13:12)

Odličan završetak prve četvrtine dodatno je napunio samopouzdanjem izabranice Dragane Svitlice koje su i u drugoj četvrtini nastavile sa izrazito čvrstom obranom i nisu dozvoljavale Play-Off-u lake poene iz igre.
Domaćin se u svakom napadu morao dobro namučiti da bi došao do poena, ali je do polovice druge četvrtine držao rezultatski priključak, potom su se gošće ipak uspjele odvojiti, te su u dva navrata pred kraj poluvremena imale sedam poena prednosti (22:29 i 24:31).

Konačni rezultat prvog poluvremena ipak je postavila Josipa Silov koja je u posljednjem napadu za domaćina pogodila trojku, pa se tako na odmor otišlo sa rezultatom (27:31) u korist aktualnog prvaka – banjalučkih Orlova.

Nastavak susreta ipak je donio drugačiju sliku na terenu. Domaći tim odmah na startu treće četvrtine mini serijom (5:0) ponovno prelazi u vodstvo koje je do kraja tog perioda igre, zahvaljujući ponajviše u tim trenutcima šuterski izuzetno raspoloženoj Nikolini Džebo doseglo i maksimalnih +11 (51:40) u 29. minuti utakmice. Orlice se ne predaju olako i preko Anđele Šipke koja je postigla osam vezanih poena najprije vrlo brzo smanjuju prednost domaćina na (51:48), da bi potom stigle i do potpunog izjednačenja pri rezultatu (53:53) na nešto više od pet i pol minuta do kraja susreta.
Nakon toga uslijedila je rezultatska klackalica gdje su se oba tima konstantno smjenjivala u vodstvu, a sama završnica susreta ponudila nam je i pravu sportsku dramu.

Na 20 sekundi do kraja utakmice pri rezultatu (57:58) u korist Orlova, Tamara Rajić izgubila je loptu, a Milica Zeljković načinila nesportski prekršaj nad Josipom Silov. Naša košarkašica kroz realizirana dva slobodna bacanja vratila je prednost na stranu Play-Off-a (59:58), a kako je domaćin nakon toga imao i loptu u svom posjedu činilo se da je na korak do titule. Ali domaće igračice vrlo brzo su izgubile loptu, pa su gošćama iz Banja Luke ostavile još 9 sekundi vremena za napad. To vrijeme iskoristila je Tamara Rajić koja je postala junakinja ovog dvoboja, nakon što je svojim prodorom i pogođenim šutom iz teške pozicije sekundu prije kraja postigla pokazat će se ključne poene za pobjedu Orlova (59:60).

Imao je trener sarajevskog tima još jedan time-out pa je pokušao kroz uigrani “specijal” doći do pobjede, i umalo su Sarajke u tome i uspjele, no šut Nikoline Džebo iz dobre pozicije ispod koša ipak nije ušao, i veliko slavlje gošći moglo je početi.

Najefikasnija u pobjedničkim redovima bila je Marina Ristić sa 19 poena, 14 je dodala Vladinka Erak koja uz to imala i 15 skokova, a 12 je ubacila Anđela Šipka.

Kod Play Offa se sa 23 poena istakla Nikolina Džebo, 12 je ubacila Samantha Roscoe, dok je naša Josipa Silov odigrala svih 40 minuta, i postigla 9 poena, uz 8 skokova, 4 asistencije, dvije oduzete ali i 6 izgubljenih lopti te ukupni šut iz igre 3-11

Bila je ovo jako teška i stresna utakmica sa puno preokreta. Nažalost poraz u posljednje dvije sekunde, ali borile smo se od prvog do posljednjeg trenutka, nismo odustajale i nemamo za čime žaliti. Još smo u igri, vjerujem u ovu ekipu, i preostaje mi samo reći, neka bolji pobjedi u toj petoj utakmici“. Izjavila je nakon dvoboja Josipa.

Peta i odlučujuća utakmica igra se u srijedu (11.svibnja) u sportskoj dvorani „Obilićevo“ u Banjoj Luci.