Bosco uvjerljiv protiv Dubrovnika, pridružio se Dinamu u finalu!

U posljednjem kolu Prve muške lige Bosco je upisao uvjerljivu pobjedu (89:68) nad Dubrovnikom i time osigurao drugo mjesto i finalni susret protiv Dinama!

Momčad koju vodi Ivan Tomas ni u jednom trenutku nije ispuštala vodstvo te su se nakon prvih 10 minuta igre već odvojili na značajniju prednost (24:9). Dubrovčani su krajem druge četvrtine spustili zaostatak na šest koševa (32:26), no Bosco do poluvremena ponovno bježi na dvoznamenkastu prednost (40:30).

Domaćini su u drugom poluvremenu rutinski održavali vodstvo, a u zadnjih pet minuta susreta prvi put su probili i granicu od 20 koševa viška – konačnih +21 postavio je Andrej Matić s realiziranim koš-faulom.

Prvo ime Bosca bio je Petar Babić koji je upisao šest koševa i čak 14 asistencija čime je postavio rekord sezone u Prvoj muškoj ligi. Odlično je funkcionirala i centarska linija zagrepčana – Krapić je postigao 12 koševa uz 11 skokova, a Ante Smolić je s 19 poena bio najbolji strijelac susreta.

Dubrovčane je predvodio Filip Vujičić s 15 koševa (slobodna bacanja 11/11) i 10 skokova, a po 13 su dodali Dubelj i Vodopija. Zanimljiv je i podatak da su gosti imali više ubačaja sa za slobodna bacanja (26) nego ubačaja iz igre (18, 32% uspješnosti).

Hermes slavio protiv Omiša, Dinamo zadržao maksimalan učinak na domaćem terenu

Košaraši Hermes Analitice pobjednički su zaključili ovosezonski nastup u Prvoj muškoj ligi – u gostima su svladali Omiš rezultatom 82:79. Prvo ime susreta bio je Ivan Svoboda sa 25 koševa i 6 skokova, Kristijan Šutalo upisao je double-double (16 koševa, 10 skokova), a 18 je pridodao i Filip Kordić. Omiš, koji je sezonu okončao na šestom mjestu, predvodili su Ivan Jurčević s 19 i Dino Šipić sa 17 koševa.

Uspješna je bila i momčad Dinama koja je sa svojom 16. domaćom pobjedom zaključila nastup u regularnom dijelu sezone te im sada predstoji finale Prve muške lige protiv Bosca. Trener Štirjan ravnopravno je raspodjelio minutažu, samo su GarafolićBušić odigrali manje od 10 minuta. Najučinkovitiji je bio Ivan Nakić-Vojnović sa 14 koševa i 12 skokova, a dvoznamenkasti učinak zabilježio je i Martin Klepo koji je ubacio 11.

Goste iz Kaštela predvodio je Krešimir Elez sa 23 koša i sedam skokova.