Košarkašice Raguse slavljem u Požegi obranile naslov prvakinja Hrvatske!

Košarkašice dubrovavačke Raguse u jučerašnjem petom dvoboju finalne serije prvenstva Hrvatske slavile su na gostovanju u Požegi protiv Plamena (54:62) i tako potpuno zasluženo stigle do druge uzastopne titule državnih prvakinja.

Nakon sjajne sezone koju su imale košarkašice Plamena, u Požegi je zavladala euforija te je publika pohrlila na posljednju ovosezonsku utakmicu kako bi gromoglasnom podrškom pogurala svoje igračice prema tituli, no Dubrovčanke su u ovaj dvoboj ušle hladne glave sa jasnom idejom u igri i konačnim ciljem, te nisu ni jednoga trenutka dozvolile da ih uzavrela atmosfera ispunjenog Grabrika pokoleba.

Od samog starta utakmice Ragusa je bila ta koja je nametnula svoj ritam igre te je vodila od početka do kraja susreta. Domaće košarkašice samo su u prvoj četvrtini uspjele održati kakav takav priključak te su nakon prvih 10 minuta imale 3 poena zaostatka (15:18) no ostatak susreta u potpunosti je pripao Dubrovčankama koje su bile puno bolji tim na terenu. Sjajnom igrom u oba smjera već do kraja prvog poluvremena izabranice Cvetane Matić odvojile su se na dvoznamenkastu razliku (25:37).

Poučene iskustvom iz prethodne utakmice kada su također na predah otišle sa dvoznamenkastom prednošću pa na koncu izgubile dvoboj, Dubrovčanke ovoga puta nisu dozvolile nikakvo iznenađenje. U treću četvrtinu ušle su još snažnije i na krilima svoje super raspoložene trojke (Miloglav, Stojanović, Todorić) samo nastavile podizati prednost, ne dozvolivši domaćinu gotovo nikakvu šansu u ovom dvoboju. Koliko su napadački kvalitetniju predstavu pružile igračice Raguse u odnosu na domaći tim dovoljno može potvrditi i podatak da je Požega svoje prve poene u trećem periodu igre postigla tek nakon gotovo sedam minuta igre, i to preko Jelene Ivezić koja je iz slobodnih bacanja donijela dva poena za rezultat (27:46) na semaforu u 27. minuti utakmice, i već tada je bilo jasno da povratka za domaći tim tu neće biti.

Do kraja utakmice Ragusa je samo rutinski odrađivala posao čekajući istek vremena za početak velikog slavlja, a nešto opušteniju igru gošći Plamene su iskoristile i posljednju četvrtinu riješile u svoju korist (21:13) te tako samo ublažile konačnu razliku.

Carmen Miloglav bila je prvo ime susreta te je sa 22 poena 6 skokova i 3 asistencije predvodila svoj tim do pobjede, pored nje u gostujućim redovima istakle su se Romana Stojanović sa 13 poena i osam skokova, i Iva Todorić koja je postigla 12 poena uz devet skokova, sedam asistencija i pet oduzetih lopti.

Kod domaćina najefikasnija bila je La Mama Kapinga sa 18 poena i osam skokova, 16 poena ubacila je Emilija Podrug uz osam skokova i tri asistencije, dok je Jelena Ivezić dala 12 poena uz tri skoka i pet asistencija.

Plamen Požega – Ragusa 54:62 (15:18, 10:19, 8:12, 21:13) (2:3)

PLAMEN POŽEGA: Ivezić 12, Benić -, Berger -, Bašić 0, Maričević 0, Bošković -, Kešeljević 0, Lea Hrnić 5, Lana Hrnić 3, Berger -, Kapinga 18, Podrug 16. Trener: Vladimir Englman.

RAGUSA: Stojanović 13, Čagalj -, Miloglav 22, Putica 4, Kujundžić 0, Todorić 12, Vrsaljko 4, E. Majstorović 7, Pavić 0, Ivanišević 0. Trenerica: Cvetana Matić.