Sinjani slavili u derbiju, Križevci bolji od Zagreba

Jučerašnjom pobjedom Jolly JBS-a protiv Zaboka započelo je 15. kolo A1 lige koje se danas nastavilo u Križevcima gdje je domaći sastav pobijedio Zagreb u ne bitnoj utakmici. Bez većih problema do pobjede su došli i igrači Osječkog sokola protiv Dubrovnika. Posljednja utakmica današnjeg dana odigrana je bila u Sinju gdje je domaći Alkar pobijedio vodeći Kvarner 2010. Kolo završava sutra s brodsko-baranjskim derbijem.

[rezultat id=121]

U utakmici bez ikakvog rezultatskog značaja domaći su ostvarili pobjedu protiv favoriziranog Zagreba. Mravi su već prije osigurali Ligu za prvaka dok Križevci nemaju nikakve šanse tamo nastupiti. U nastavku natjecanja ta pobjeda će se na njihovu žalost brisati.

Usprkos tome domaći su mnogo ozbiljnije shvatili utakmicu i napunili se samopouzdanjem pred nastavak natjecanja. Već u prvoj četvrtini su ostvarili prednost koju Zagreb do kraja susreta nije mogao nadoknaditi. U 10. minuti na semaforu je svjetlilo velikih 32:12 za domaće. Do poluvremena su još malo povećali prednost te se na predah odlazi rezultatom 55:33.

U trećoj četvrtini se igra koš na koš i u tom periodu Zagreb uspjeva smanjiti prednost domaćih na 71:55. Minutu prije kraja Zagreb dolazi na samo tri razlike, no domaći odličnim izvođenjem slobodnih bacanja utakmicu mirno privode kraju i pobjeđuju s rezultatom 84:75.

U redovima Križevaca najbolji su bili Marin Zrnić s 18 poena i 8 skokova odnosno Ivan Cvjetković upisavši 17 poena i 8 skokova. Zagreb je predvodio Ivan Novačić s 19 poena i 7 skokova.

[rezultat id=119]

Osječani su odlično otvorili utakmicu. Odmah su poveli 9:0 i dali su naslutiti u kojem smjeru će se odvijati utakmica. Do poluvremena dok su gosti još imali snage uspijevali su nekako držati priključak. Na pauzu se odlazi rezultatom 46:40 u korist domaćina.

Sokolove predvode Šarac i Budimir s 16 odnosno 15 poena. Kod Dubrovnika je najbolji Mikulić s 15 poena.

Gosti su se u utakmici držali do 25.minute kada su došli na samo jedan koš zaostatka. Nakon toga domaći se bude i gostima do kraja susreta dozvoljavaju samo 11 koševa. Utakmica je završila s visokih 85:57 za domaće.

Osječki Sokol su predvodili Veljko Budimir s 29 poena i 9 asistencija i Aljoša Šarac s 24 poena. Kod Dubrovnika 17 poena upisao je Ivan Mikulić, dok je 15 ubacio Dino Jakoliš.

Ovom pobjedom Osječani su priključili na tablici Zaboku i Križevcima te uvelike poboljšali svoje izglede za ostanak u ligi dok su Dubrovčane ostavili uvjerljivo posljednje.

[rezultat id=122]

U veoma nervoznoj utakmici prepunoj grešaka, u utakmici koju je obilježio i desetominutni prekid zbog nestanka električne energije, bolje su se snašli domaći i predvođeni bučnim Maliganima slavili rezultatom 67:62.

Utakmicu su bolje otvorili gosti iz Rijeke te na isteku prve četvrtine vode 12:19. Do poluvremena domaćini smanjuju vodstvo gostiju, te se na veliki odmor odlazi rezultatom 37:40 za Kvarner.

Nakon početnih 4:3 Sinjani su sljedeći put poveli tek u 29. minuti i pokazat će se, vodstvo ne ispuštaju do kraja susreta. Najveću prednost od sedam razlike Alkar ima u 37. minuti. Nizom početničkih grešaka domaćini Riječanima poklanjaju nekoliko lopti no ovi to ne iskorištavaju. U penal završnici, Alkar na radost prepune dvorane dolazi do pobjede.

U redovima Alkara najefikasniji je bio Nikola Gaurina s 13 poena, dok je goste predvodio Dino Cinac s 15 poena.

Ovom pobjedom Alkar je prestigao Jolly na trećem mjestu te napravio još jedan veliki korak prema Ligi za prvaka, dok su Riječani već ranije osigurali mjesto među najboljima.