Davis Bertans je promašio tricu za slavlje Partizana u Pioniru protiv slovenske Union Olimpije, koja je tom pobjedom zadržala nadu sebi, a i Cedevitu u borbi za najbolja četiri mjesta u ABA ligi.

Pred 5000 navijača vidjeli smo odličnu košarku, napetu završnicu, ali i ponovno nekontroliranog Duška Vujoševića.

Manje loše su u susret krenuli domaći košarkaši koji nisu nikako znali kazniti zadržanost i prestrašenost gostujućih košarkaša. Poveli su s 10:2 i prvi dojam je bio kao da je na parketu isključivo jedna momčad – Partizan, ali i da oni nemaju dovoljno koncentracije u samom završetku akcije.

I kada nisu iskoristili loš početak, kaznila je Olimpija napravivši seriju 2:7 i primaknuvši se na svega tri poena zaostatka. Rezultatsko poravnanje je došlo početkom druge četvrtine, a košem Dina Murića i do prvog vodstva Union Olimpije. U drugoj četvrtini smo mogli vidjeti ponovno poludjelog Vujoševića koji se je potpuno neopravdano bunio na suce prilikom dosuđenog auta za goste.

Suci su ispad Crnogorskog stratega kaznili samo tehničkom pogreškom, naime na prvi pogled se činilo da bi sam pristup mogao zaslužiti i direktno isključenje. Probudili su se navijači, a samim time i igrači koji su smanjili rezultat 29:39 na 37:42 prije odlaska na 15-minutni odmor.

Treću četvrtinu su Srbi pametno odigrali, češće spuštali loptu pod sami obruč, agresivnije igrali prema košu i došli do prednosti 59:51. Uspjeli su gosti donekle smanjiti rezultat do kraja četvrtine na 63:59.

Početkom četvrte četvrtine niz Union Olimpije potvrđuje Jaka Blažič tricom za vodstvo 63:64. Vodili su i gosti dobru minutu prije kraja 67:71, međutim domaći igrači su sve to neutralizirali s četiri uspješna slobodna bacanja. Nakon neuspješnih napada na obje strane, Olimpija je krenula u napad 26 sekundi prije kraja. Kapetan Teemu Rannikko se digao za tri poena, međutim neuspješno, a njegov pokušaj je uhvatio Dino Murić zabivši za 71:73.

Uzeo je Vujošević posljednji timeout i nacrtao ponovno akciju za Davisa Bertansa koji ovog puta nije bio uspješan za tri poena, odnosno nije uspio presuditi svom bivšem klubu.

Kod Union Olimpije je Sasu Salin zabio 13 poena, Rannikko je dodao 12, dok su po 10 zabili Murić, Blažić i Alen Omić. Kod Partizana je najunčikovitiji bio Stephane Lauvergne.