Kvarner korak bliže Ligi za prvaka

U 16. kolu A1 lige Kvarner je u punoj dvorani Dinka Lukarića na Kozali dočekao Jolly JBŠ. U utakmici koja je bila od iznimne važnosti za obje ekipe, nakon produžetaka je pobjedu ipak odnio Kvarner te je tako korak bliže Ligi za prvaka.

Kvarner 2010 – Jolly JBŠ 79:73 (15:14; 24:25; 37:48; 65:65)

Kvarner 2010: Stipčić 4, Krivec 13, Veljačić 2, Boban, Škifić 23, Ćuić 4, Salamun 8, Šamanić 2, Širko 14, Miličević, Čakarun 5, Mustapić 4.
Jolly JBŠ: Gulam, Roso, Bubalo F. 5, Katura 10, Kozić 4, Vrlika 9, Smith 19, Surina, Mrva 10, Cinac 3, Bubalo D. 10, Vrsaljko 2.

U utakmicu su bolje ušli gosti te brzim koševima Smitha poveli 0:4. Širko slobodnim bacanjima smanjuje na 2:4, a tricom Kriveca domaćini prelaze u vodstvo. Brzo istom mjerom uzvraća Smith, koji je u tom trenutku bio jedini strijelac svoje momčadi te se time pokazao kao dobra akvizicija. Koševi su se uglavnom izmjenjivali preko slobodnih bacanja, a nakon mini-serije Kvarnera 10:1 trener Šibenika bio je prisiljen pozvati timeout minutu prije kraja četvrtine. Nakon prvih 10 minuta rezultat je bio 15:14.

Drugu četvrtinu otvorio je Jure Škifić tricom, a koji napad kasnije nadovezuje se slobodnim bacanjima te povećava prednost Kvarnera na +6. Tek nakon četiri minute igre Bubalo zabija tricu, a nakon neiskorištenog napada Riječana težak šut pogađa Cinac i dovodi goste na -1. Uslijedila je kriza kod Riječana, koji u sljedeća četiri napada nisu uspjeli doći do poena, što je Jolly iskoristio i ponovno prešao u vodstvo. Jedini igrač koji je držao domaćine u igri bio je Škifić, koji je zabio sve poene za Kvarner u četvrtini. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 24:25.

Obje su momčadi treću četvrtinu otvorile promašajima, no ubrzo su Bubalo i Katura povećali prednost Jollyja. Međutim, Riječani su držali priključak sve do trice Kature, a nakon što su izgubili loptu u napadu trener Anzulović je pozvao timeout. Minuta odmora nije pomogla, budući da je Smith i dalje bio nezaustavljiv te donio gostima prvo dvoznamenkasto vodstvo na utakmici, 29:40. Nakon četiri realizirana slobodna bacanja i kontrom domaći se vraćaju u igru, ali bezidejnost u napadu i manjak skokova u obrani bili su presudni za rezultat na kraju dionice, koji je bio 37:48.

Salamun je tricom zabio svoje prve poene u zadnjoj četvritini, ali i na utakmici, što je vratilo Kvarner na jednoznamenkasti zaostatak. Kod Jollyja je raspoloženi bili Katura i Vrlika, koji su zabili većinu koševa za svoju ekipu u ovom periodu. Preko Salamuna i Širka Kvarner se nevjerojatno vratio na dva poena zaostatka četiri minute prije kraja susreta. Nakon minute odmora Škifić vraća svoju momčad u egal i diže publiku na noge. Kozić vraća Jolly u prednost dvije minute prije kraja, ali faul-košem Širko daje Kvarneru prvu prednost nakon 20:19. U sljedećem napadu nezgodni Smith je iznudio i realizirao bacanja, a rezultat je bio 61:61. Kao da smo gledali reprizu, Širko vraća prednost domaćinima, koju Smith poništava 26 sekundi prije kraja. Kvarner je igrao dugi napad, koji je realizirao Krivec. Međutim, ostalo je još dovoljno vremena za brzi napad gostiju te je Mrva utakmicu odveo u produžetke.

Igralo se koš za košem u produžecima, sve dok Smith nije promašio svoje prvo bacanje na utakmici. Čakarun se nedugo nakon toga pojavio na drugoj strani sam pod košem, ali teškim prekršajem zaustavio ga je Smith. Zabio je oba bacanja i odveo domaće na 73:70, a nakon promašene trice Vrlike napravljen je brzi prekršaj na Škifiću. On zabija oba bacanja i odvodi Kvarner na +5, trideset sekundi prije kraja. Katura nakon samo nekoliko sekundi pogađa tricu te radi brzi prekršaj na Stipčiću, koji je uspio ostati smiren na liniji bacanja i priveo utakmicu kraju. Točku na i stavio je Šamanić svojim prvim košem i rezultatom 79:73.