Kvarner nanio prvi domaći poraz Kaštelanima

Deveto kolo A-1 Hrvatske košarkaške lige donio je mali derbi – domaćina KK Ribola Kaštele i gostiju iz Rijeke KK Kvarnera 2010. Slavila je momčad trenera Marijana Manca, dok su izabranici Stipe Bralića ostali kratki za 9 poena.

Prva četvrtina krenula je veoma nervozno za obje momčadi te je prvu četvrtinu Kvarner zaključio sa prednošću od dva poena (26:28). Koševima Damira Rančića domaći su otvorili drugu četvrtinu, ali je Kvarner uvijek vraćao istom mjerom da bi Kaštelani na veliki odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Drugo poluvrijeme donjelo je nešto uzbudljiviji susret u kojem je bilo par atraktivnih poteza, a u zadnju, odlučujuću, četvrtinu ušlo se sa prednošću domaćina od pola koša. Međutim, gosti zadnju četvrtinu dobivaju sa 10 poena ponajviše zbog loše napadačke realizacije domaćih igrača te odlučuju pobjednika.