Kvarneru pobjeda u Trnskom

U utakmici 13. kola A1 košarkaške lige Kvarner je u gostima slavio protiv Zagreba. Iako bez rezultatskog značaja, vidjeli smo vrlo kvalitetani neizvjestan susret.

[rezultat id=433]

Kvarner je bolje otvorio utakmicu i već u četvrtoj minuti vode 5:15. Zagreb je uzvratio serijom 10:0 i poravnao rezultat, a ovaj dio završava neodlučeno 21:21. Do kraja poluvremena igra se koš na koš, Ivan Mileković tricom postavlja konačnih za prvi dio 34:32.

Drugi dio utakmice bolje otvaraju Mravi. U 25 minuti vode 48:40. Nakon vodstva Zagreba, Riječani su se pribrali i uzvraćaju te treća četvrtina košem Ivice Radića završava u njihovu korist 51:52.

Posljednju dionicu Riječani su nastavili tamo gdje su i stali u trećoj. Rade seriju 12:0 te u 34. minuti svijetli opasnih po Zagreb 51:63. Prednost su čuvali do 38. minute kada se po tko zna koji put ove sezone Zagreb vraća u igru.

Ivan Novačić na ulasku u posljednju minutu izjednačuje na 70:70. Potom Jure Škifić pogađa samo jedno slobodno bacanje i daje Zagrebu priliku za vodstvo. Filip Bašljan je promašio te gosti boljim izvođenjem slobodnih bacanja na koncu slave 72:76.

U redovima Zagreba 15 poena ubacio je Juraj Segarić dok je kod Riječana vrhunsku partiju pružio Dino Cinac s 26 poena i 8 skokova.