Kvarner u zadnjoj četvrtini slomio Šibenik

U drugom kolu A1 lige Šibenik je dočekao Kvarner, a Riječani su ostvarili svoju prvu pobjedu u gostima. Slavili su rezultatom 70:81.

Šibenik – Kvarner 2010 70:81 (23:15; 34:34; 56:61)

Šibenik: Klapić 10, Mišić 6, Došen, Samadan 17, Badžim, Radovčić, Bašić, Vukičević 10, Blaće, Petković 11, Porzingis 16, Španja.
Kvarner 2010: Širko 9, Stipčić 2, Boban 5, Veljačić 8, Šamanić 11, Proleta 1, Škifić 16, Radić 20, Salamun, Čakarun, Krivec 7, Kočan.

Utakmica je započela s dosta promašenih šuteva s obje strane, a prve koševe na utakmici tek nakon dvije minute igre postiže Janis Porzingis, i to slobodna bacanja. S druge strane uzvratio je Ivica Radić za izjednačenje. Nakon što je Šibenik opet poveo, radi seriju od 6:0 i na kraju prve četvrtine rezultat je bio pristojnih 23:15 za domaće.

U drugu četvrtinu Riječani ulaze odlučnije i preko Dine Šamanića te Bojana Kriveca zabijaju dvije uzastopne trice koje ih vraćaju u igru. Nakon što je zabio Porzingis još dvije trice zabija Šamanić i utakmica je u egalu. Očito je da je Šamanić nosio svoju momčad u ovoj četvrtini, a kasnije mu se pridružio i Radić. Žilavi domaćini nisu željeli izgubiti prednost i na poluvremenu je rezultat bio 34:34.

Treća četvrtina praktički je bilo nadmetanje Porzingisa i Radića, a tom duelu pridružili su se Filip Vukičević i Jure Škifić. Gotovo da je padao koš za košem i niti jedna momčad se nije uspjela ozbiljnije odlijepiti. Nakon 30 minuta igre gosti su bili 5 poena u prednosti, 56:61.

Ulaskom u zadnju četvrtinu Šibenčani rade mini-seriju od 6:0 i ne dopuštaju Kvarneru da završi posao. Međutim, Riječani odmah odgovaraju na to svojom serijom od 0:10 i odlaze na čak 11 koševa prednosti, što je ujedno bilo i prvo dvoznamenkasto vodstvo na utakmici. Iz takve situacije teško se bilo vratiti budući da je ostalo premalo vremena i bodovi idu u Rijeku. Na kraju je ostalo tih 11 razlike, a rezultat je rezultat bio 70:81.