Kvarner uvjerljiv protiv Slavonskog Broda

Nije bilo previše neizvjesnosti u utakmici četvrtog kola A1 lige košarkaša između Kvarnera i Slavonskog Broda. Početno vodstvo na Kozali pripalo je Brođanima, no sve ostalo bilo je u znaku domaćina koji su epizodama Marijana Čakaruna i Dine Cinca prelomili utakmicu, zasluženo upisali nove bodove te su i dalje bez poraza u novoj sezoni.

Kvarner – Slavonski Brod 92:82 (23:14; 50:40; 74:56)

Kvarner: Stipčić 12, Veljačić 16 (5sk, 6as), Čakarun 20 (14sk, 3as), Cinac 22, Šamanić 3, Konjavić 4, Štemberger 10 (as), Miličević 3, Vidmar, Kučan, Olivari, Jambrović 2.

Slavonski Brod: Tokić, Kljaić 15, Čelebija 12, Živković, Šamija, Kraljić 7, Ćubela 7, Cvitanović 2, Krstanović 20 (8sk), Jukić, Karlović, Vučić 19 (6sk).

Nakon devet uzastopnih koševa, Riječani su na otvaranju poveli 9:2, da bi koševima Cinca i Štembergera u 6. minuti prvi put otišli na dvoznamenkastu prednost (19:6). Domaćin je vodstvo iznad deset koševa razlike držao sve do početka druge dionice, kada su Brođani koševima Vučića, Ćubele i Čelebije smanjili na samo minus tri (26:29).

Međutim, do poluvremena čak 15 od ukupno 21-og koša Kvarnera postiže raspoloženi Čakarun koji je u tim trenucima činio osjetljivu razliku na parketu i tako odveo svoju momčad na 50:40 nakon isteka prvih 40 minuta.

U nastavku Kvarner dodatno pojačava ritam i nakon 10 uzastopnih koševa Cinca i trice Veljačića, u 28. minuti dolazi do plus 19 (70:51) i na taj način praktički rješava utakmicu u svoju korist. Posljednjih 10 minuta proteklo je bez rezultatske neizvjesnosti. Nakon novih pet koševa Cinca i trice Konjevića, u 34. minuti bilježimo najveću prednost domaćina na utakmici (86:60), što su gosti do kraja susreta uspjeli značajno smanjiti i zabilježiti podnošljiv poraz.

Između petorice Riječana s dvoznamenkastim učinkom, najzapaženiji bili su Dino Cinac s 22 koša (šut 9/12) i Marijan Čakarun s double-double učinkom od 20 koševa (9/12) i 14 skokova te ukupnom valorizacijom 32. Drugu utakmicu zaredom, najbolji kod Brođana bio je Stipe Krstanović s 20 koševa i osam skokova. Zaštićeni Kristijan Vučić dodao je 19 poena uz šest skokova, dok je Matej Kljaić ubacio 14 koševa.

U sljedećem kolu Kvarner putuje na gostovanje u Sinj kod Alkara, dok su Brođani slobodni, a potom će domaćim dvobojem i oni odmjeriti snage s momčadi Damira Milačića.