Kvarneru derbi protiv Zagreba

Kvarner je na krilima Ivice Radića i Josipa Surine  slavio u derbiju A1 lige protiv Zagreba i u nastavak prvenstva ulazi usamljen na vrhu. Radić je u pobjedi svoje momčadi imao dvostruki učinak od 22 poena i 13 skokova dok je Surina ubacivao kada je bilo najpotrebnije.

[rezultat id=103]

Prvih deset minuta Mravi su bolje igrali, poveli su 4:0, a pred kraj četvrtine oporavljeni Karlo Žganec, koji igra na poziciji zaštićenog igrača, je odveo goste iz Trnskog na devet poena razlike. Ipak, Jure Škifić na asistenciju Henrika Širka smanjuje zaostatak na 23:18. Već u prvoj minuti Dino Cinac s pet vezanih poena izjednačava i do kraja poluvremena domaći igrači održavaju zaostatak do pet poena zaostatka, a na odmor odlaze s 37:39.

U nastavak utakmice Zagreb ulazi puno bolje. Dobro igraju u obrani, a u napadu su puno organiziraniji i precizniji. U posljednjih dvije minute trećeg dijela sa šest poena Matije Poščića i tri Tomislava Petrovića Zagrepčani odlaze na visokih 60:48 i u posljednjih 10 minuta ulaze s velikim izgledima za konačni uspjeh.

Posljednji dio otvara Dino Stipčić s tricom, a Josip Surina još u prvoj minuti smanjuje na sedam poena zaostatka. Nošeni bučnom publikom domaćin igra agresivnije i bolje i već u 34. minuti Surina smanjuje na minimalan zaostatak, tri minute prije kraja pogađa tricu za vodstvo od 68:66, a u sljedećem napadu zakucava i odvodi Riječane na visokih 73:66. Do kraja Zagreb ne uspijeva ugroziti pobjedu Riječana i na kraju domaćin slavi 76:70.

Radić je postigao 22, Surina 15, Cinac 13, a Dino Stipčić 12 poena za Kvarner, u sastavu Zagreba najučinkovitiji je bio Petrović s 20 poena, Poščić je dodao 12, a Juraj Segarić i Ante Krapić po 10. Mravi su puno očekivali od Marka Cara koji je trebao nadomjestiti učinak Michael Perry Jamesa. Ipak, njegov učinak nije odgovarao reputaciji koja ga prati. Za 34 minute postigao je samo tri poena uz 11 % šuta, tri asistencije i osam pogrešaka.

Veliki uspjeh Kvarnera, igranje s najboljim momčadima Hrvatske će biti prava nagrada za ovu mladu momčad koju predvodi također mladi trener Vladimir Anzulović.