Žutima poraz nakon produžetaka

Splićani su u 18. kolu ABA lige, na gostovanju u Skopju poraženi od MZT-a. Nakon 40 minuta igre i triler završnice pobjednik se nije odlučio i otišlo se u produžetke gdje više nije bilo snage.

Uvodni dio prošao je izjednačeno. Igralo se koš za košem do 5. minute kada domaćini rade mini-seriju na krilima Todora Gečevskog i Damjana Stojanovskog za prvu osjetniju prednost (15:9, 18:11). Makendoci su ostvarenu prednost uspjeli očuvati i na dvominutni odmor se otišlo s rezultatom 28:21.

U drugoj četvrtini napokon se prikazalo malo ozbiljnije obrane, tako da se Žuti uspijevaju približiti u 13.minuti na 32:28. Nakon toga opet se MZT odvaja na standardnih šest, sedam poena razlike (38:31 u 16.minuti). U posljednjim sekundama Cade Davis tricom donosi dvoznamenkastu prednost MZT-u i na odmor se ide s 49:37 za Makedonski sastav.

Nakon odmora na teren se vraćaju raspoloženiji Splićani i na krilima Srđana Subotića i Josipa Sobina približavaju se na 53:47 što je natjeralo trenera MZT-a da pozove minutu odmora. Mimica nakon kratkog odmora još približava Žute (56:52). Do kraja četvrtine se igra koš za košem i na stanku se ide s četiri poena zaostatka za Žute (62:58).

U posljednjoj dionici Uroš Nikolić za domaćine veže četiri poena (68:60) i opet udaljuje goste. No, ni Žuti se ne daju olako i preko Tonija Dijana i Srđana Subotića vraćaju utakmicu u egal (68:68). Splićani četiri minute prije kraja prelaze u vodstvo opet zahvaljujući Subotiću (71:73). Domaćini brzo izjednačuju i u završnicu se ulazi izjednačeno (79:79).

U završnici Subotić s jedne, Boris Bakić s druge strane promašuju trice pa je tako nakon 40 minuta igre rezultat 79:79 i ide se u produžetke, a u produžecima više nije bilo snage. Gečevski i Gjorgi Čekovski vežu pet poena što je i prelomilo susret. Završilo je s 93:84 za MZT.

Najefikasniji u redovima Splićana bili su Vedran Vukušić s 23 poena i Srđan Subotić s 19 poena. Todor Gečevski je kod Makedonaca bio najbolji s 19 poena.