Loša večer Zadra u Ljubljani

Zadar je u 20. kolu ABA lige na gostovanju u Ljubljani kod Union Olimpije savladan rezultatom 82:60 upisavši tako poraz u izravnoj borbi za peto mjesto.

Union Olimpija – KK Zadar 82:60 (12:17; 43:31; 61:43)

Ljubljančani su vrlo dekoncentrirano otvorili utakmicu. Izgubljene lopte, promašena slobodna bacanja te 8 uzastopnih promašenih šuteva iz igre, Zadrani su iskoristili najbolje što su mogli pa su na kraju prve četvrtine imali prednost od pet koševa.

U drugoj četvrtini domaći sastav je pokazao svoje pravo lice. Šutevi su napokon počeli ulaziti, a predvođeni Klemenom Prepeličem stvorili su komotnu prednost već do poluvremena.

Pet uzastopnih koševa Zadra početkom drugog poluvremena probudilo je malu nadu da bi se gosti ipak mogli vratiti u utakmicu, no Ljubljančani promptno odgovaraju. Četvrtinu zatvaraju serijom 18:7 i definitivno rješavaju pitanje pobjednika.

U četvrtoj četvrtini Olimpija je pri rezultatu 75:50 došla do svoje najveće prednosti na utakmici, ali Zadrani koševima Borisa Baraća i Domagoja Bošnjaka smanjuju zaostatak te slobodnim bacanjem Filipa Kraljevića konačno zaključuju svoju lošu večer.

Čestitao bih Olimpiji na zasluženoj pobjedi. Osim onog dijela prve četvrtine gdje smo uspostavili nekakav ritam igre protivnik je kontrolirao cijelu utakmicu. Mi nismo bili pravi, dozvolili smo velik broj poena i dopustili da se protivnik razigra. U obrani nismo bili na razini na kojoj znamo biti što je bilo težište svih naših problema u ovoj utakmici. Doduše, bilo je dosta i grešaka, promašenih zicera, jako slab vanjski šut, ali to sigurno nije opravdanje za ovako loše izdanje“, izjavio je trener Zadra, Ante Nazor nakon utakmice.

James Florence bio je jedini dvoznamenkasti Zadranin sa 16 koševa (šut 5/18) čemu je pripisao 5 skokova i 4 asistencije.

S druge strane su tri igrača prešla dvoznamenkasti broj koševa, Blaž Mahkovic upisao je 18, Ante Omić 16, a Prepelič je završio sa 14 koševa pokraj svojeg imena.

Naš Paolo Marinelli proveo je 26 minuta na parketu s učinkom od 4 koša (šut 1/6), 2 skoka, 2 ukradene lopte i 5 asistencija.