A2 Zapad: Šancu pobjeda za četvrto mjesto, slavlja vodećeg dvojca

Četrnaesto kolo A2 muške košarkaške lige regije Zapad otvorili su košarkaši karlovačkog Šanca i pulske Stoje izravnom borbom za četvrto mjesto.

Loš ulazak u utakmicu i -11 iz prve četvrtine Puljani potpuno nadoknađuju odličnom igrom u trećoj četvrtini pa u odlučujuću dionicu ulaze sa samo jednim košem zaostatka. Ipak, domaći sastav pronalazi snagu i koncentraciju za kvalitetnu četvrtu četvrtinu zasluživši tako četvrto mjesto na tablici.

Domaćine su predvodili Kristijan Razumić s 27 i Davor Berber sa 21, a u gostujućim redovima najefikasniji je bio Sandro Kordiš sa 25 koševa.

Igrači Škrljeva su na gostovanju kod Zameta upisali 12. uzastopnu pobjedu. Nakon 6:0 gostiju, Zamet pokazuje bolju igru te koševima Domagoja Vukića i Damjana Jelenića grade prednost koja je na kraju prve četvrtine iznosila šest koševa.

Tri minute u drugoj četvrtini i ta je prednost narasla na najvećih +8 (27:19) za domaće igrače, no tu sve staje. Ulaskom Davora Velčića i Igora Trbovića, Škrljevo počinje igrati svoju prepoznatljivu igru pa već do poluvremena sustižu i totalno prestižu domaću prednost. Do kraja poluvremena koševima Trbovića, Marina Modića i Cvitanovića povećavaju svoju prednost na +11.

Drugo poluvrijeme prolazi u znaku Škrljevčana koji do kraja utakmice skoro udvostručavaju svoju prednost pa utakmica završava s uvjerljivih 66:87 za goste iz Škrljeva.

Za aktualne prvake najraspoloženiji je bio Velčić s 18 koševa, dok je s druge strane Vukić zabio 17.

Crikvenica je pobjedom u susjedskom derbiju nad Kraljevicom zadržala priključak za vodećim Škrljevom. Utakmicu su gosti iz Crikvenice prelomili već u prvoj četvrtini nakon koje su imali 17 pogodaka prednosti.

Tomislav Maruna s 21 i Matija Šamanić s 18 bili su najraspoloženiji gosti. S druge strane dvoznamenkasti su bili kapetan Konjević s 14 i Krstinić s 12 koševa.

Kastav je s 10 uzastopnih koševa otvorio utakmicu protiv pazinskog Ghia Staffa, no gosti iz Pazina ubrzo hvataju priključak i završavaju četvrtinu nizom 4:12. U drugoj četvrtini domaćem se sastavu otvara vanjski šut te kanonadom iza linije za tri poena stvaraju prednost dovoljnu za prijelom utakmice.

U drugom poluvremenu domaći sastav održava prednost, a u posljednoj dionici ga i povećavaju na konačnih +31 za rezultat 84:53.

Za goste je najraspoloženiji bio Ante Ćus sa 17 koševa, dok su pobjednike predvodili Ivandić sa 21 i Ilir Domnik sa 16 ubačaja.

Najuvjerljiviju pobjedu kola zabilježili su košarkaški Pule 1981 koji su ugostili Labin. Saša Gligorović dao je sve od sebe kako Labin ne bi upisao novi poraz no niti njegovih 39 koševa nije bilo dosta za treću pobjedu Labinjana.

Gosti su još do poluvremena držali kakav-takav priključak, no serija 13:0 Puljana u drugoj polovici treće četvrtine lomi goste i utakmica se nastavlja u revijalnom tonu.

Labinjane je predvodio već ranije spomenuti Gligorović sa 39, dok je u domaćem sastavu najefikasniji bio Dino Rakić sa 36 koševa. Potporu su mu pružili Vanja Perdija s 18, Leo Krizman 14, Petar Grašo 12, Semil Sijamhodžić 11, te Edi Starčević s 10 koševa. Valja spomenuti još i Antu Grašu koji je upisao 10 asistencija.

Košarkaši Jadranke lako su se obračunali s fenjerašem lige, Rovinjom. Na krilima Marina Žeželja domaći sastav već u prvoj četvrtini pokazuje da su za klasu kvalitetniji od gostiju iz Rovinja pa već na prvi kraći predah odlaze s prednošću od 13 koševa. Do kraja utakmice tu prednost još povećavaju i rutinirano privode susret kraju.

Žeželj je utakmicu završio sa 20 poena, dok je za Rovinj najviše pokazao Enea Codacci sa 19 koševa.