Lovćen nanio Vrijednosnicama drugi regionalni poraz

Vrijednosnice Osijek upisale su i drugi poraz u prvom balonu ABA Lige 2, bolji je bio Lovćen 1947 iz Cetinja s rezultatom 76:94.

Treća utakmica u četiri dana ostavila je posljedice na Brokere što su igrači Lovćena spremno iskoristili te su nakon osam minute igre došli do ogromnih 19 poena viška (9:28). Velike probleme Osječanima stvarao je njihov bivši igrač Elijah Clarance koji je u prvoj četvrtini postigao 10 poena, a u istom stilu je nastavio i u drugom periodu igre te je na poluvrijeme otišao s 21 zabijenim košem – što je bio i zaostatak Osijeka nakon 20 minuta (37:58).

Osječani su u trećoj četvrtini uspjeli smanjiti zaostatak (58:71), no do kraja susreta se nisu uspjeli približiti Lovćenu na jednozamenkasti broj poena. Momčad iz Cetinja mirno je privela susret kraju te zasluženo upisala drugu pobjedu u ovom natjecanju.

Elijah Clarance, nošen elitnim atleticizmom, susret je završio s 27 poena, 5 skokova, 3 asistencije i 5 ukradenih lopti. Marko Mugoša zabio je 18 (trica 5/9) poena te uhvatio 7 skokova, dok je Isaiah Washington zabio 16.

Brokere je predvodio Topolović sa 19 poena i 12 skokova, Mladen Grušanović zabio je 15, a Anyiarbany Makoi 14.

Osijek je domaćin sljedećeg ‘balona’ tijekom kojeg će odmjeriti snage s Sutjeskom i MZT-om iz Skoplja.