Maccabi u zadnjoj minuti preokrenuo rezultat, izborio finale

U nevjerojatnoj završnici, u prvom polufinalu Eurolige Maccabi je uspio svladati CSKA i izboriti finale, u kojem će u nedjelju igrati s pobjednikom susreta Barcelona – Real Madrid.

CSKA – Maccabi 67:68 (19:16; 38:30; 55:45)

Utakmicu je bolje otvorio CSKA, ponajviše zahvaljujući Sashi Kaunu, koji je zabio 10 od prvih 12 poena. Međutim, Izraelci su se vratili i izjednačili, ali su Rusi na kraju imali tri poena prednosti nakon prvih deset minuta. U drugoj su četvrtini CSKA nastavlja održavati vodstvo, ali se kod Maccabija probuio David Blu, koji ne dopušta Rusima da se previše odvoje. Na poluvremenu je bilo 38:30 za CSKA.

Zakucavanjem Kauna započelo je drugo poluvrijeme i prva dvoznamenkasta prednost na utakmici. No ta je prednost trajala samo osam sekundi, budući da je Blu pogodio još jednu tricu. CSKA je pred kraj povukao i minutu prije završetka četvrtine Nenad Krstić zabija svoj prvi koš iz igre, na što se nadovezuje Sonny Weems za +15. Nekoliko slobodnih bacanja Maccabija smanjilo je tu razliku na samo 10 poena prije ulaska u zadnji period. Maccabi se polako ali sigurno približavao i smanjivao prednost, da bi došao polaganjem Alexa Tyusa na samo -3 minutu prije kraja. Slobodnim bacanjem i košem Sonnyja Weemsa, CSKA ima prednost 4 poena 20 sekundi prije kraja te se sve činilo gotovim.

Nakon timeouta Maccabija, iz dobro odigrane akcija David Blu pogađa nevjerojatnu tricu i smanjuje prednost na pola koša,  12 sekundi prije kraja utakmice. Rusi su imali zadnji napad, izveli su loptu, ali ona ispada iz ruku Victora Khryape, koju uzima Tyrese Rice i na drugoj strani postiže polaganje za minimalnu prednost Maccabija. U preostalih 6 sekundi CSKA je brzo izveo loptu, koju je dobio Weems otvoren na šutu za tri poena, koji promašuje, te je tako Maccabi izborio finale, gdje će dočekati Real Madrid ili Barcelonu.