Zadar boljim finišem svladao Mrave

Kao što je i najavljivano, Zagreb je Zadru bio tvrd orah u utakmici 13. kola Lige za prvaka. Vodio je Zagreb kroz cijelu utakmicu, sve do 38. minute, kad Zadar dolazi u vodstvo i privodi utakmicu kraju u svoju korist s 85:90 na semaforu.

Zagreb – Zadar 85:90 (26:21, 50:46, 69:66)

Zagreb: Mileković 22, Blajić 19, Halilović 18, Marčinković 14, Brnas 5, Novačić 5, Šarac 2, Vuković, Sertić, Milatić, Dojkić, Madunić.
Zadar: Ivanov 20, Sobin 16, Šutalo 16, Ramljak 13, Dijan 10, Prostran 9, Kraljević 4, Bašić 2, Perić, Đugum, Batur, Špaleta.

Prvih šest minuta protiče u dominaciji domaćina predvođenih Miralemom Halilovićem. U šestoj minuti Ivan Novačić pogađa tricu za 20:9, no Zadar onda serijom 5:0 dolazi do rezultata 20:14 a do kraja četvrtine uspijevaju smanjiti na 26:21. Posebno se tu ističe Marko Ramljak.

Spomenutim raspoloženim igračima se u drugom periodu utakmice pridružuju i Pavle Marčinković (šest poena) sa strane Mrava, te Marko Šutalo sa zadarske strane (dvije trice za šest poena), a gostujuća ekipa uspijeva smanjiti zaostatak na četiri poena, odnosno rezultat 50:46.

Kroz treću četvrtinu odlično igra Ivan Mileković, no Zadar svejedno uspijeva smanjiti prednost Zagreba, na tri poena, čime se u zadnjih deset minuta ulazi sa 69:66. Budi se zadarski dvojac SobinIvanov, a potonji zabija šut za izjednačenje rezultata na 83:83 u 37. minuti, a čemu je prethodila serija Vidakovićeve momčadi od 7:0 za 77:77 i mogućnost pozitivnog rezultata.

Nakon promašenih šuteva s obje strane i nekoliko izgubljenih lopti Zagrebovih najboljih igrača u večerašnjem susretu, fauliran biva Toni Prostran. On uredno zabija oba slobodna bacanja za prvo vodstvo plavo-bilih na utakmici. S druge strane poentira raspoloženi Milaković za 85:85. Ipak, u ključnim trenucima zagrebaši svoje šuteve promašuju, dok Ivanov i Sobin bivaju precizni, što rezultira preokretom Zadra u zadnjoj četvrtini i konačnih 85:90.

Kod pobjednika šuterski najraspoloženiji bio je Ivanov s 20 poena, dok je Sobin dodao odličnih 16 + 11 skokova, a spomenuti treba i 4/5 šut za tricu Šutala, kao i osam asistencija Prostrana. Kod poražene momčadi najviše je zabio Ivan Mileković, 22 koša a Blajić i Halilović dodali su 19, odnosno 18 poena. Zadar je nadskakao ekipu Danijela Jusupa, s 33 naspram 23 skoka, dok 24 asistencije naspram Zagrebovih 17 odaju momčadski karakter igre tijekom susreta.

Zagreb u zadnjem kolu regularnog prvenstva ide u goste Cedeviti, dok Zadar dočekuje rivala Cibonu.