Matea Tadić najbolja u porazu svog tima

Hrvatska reprezentativka Matea Tadić i njezine Piešťanské Čajky  porazom su započele novu sezonu. U prvoj utakmici kvalifikacija za EuroCup bolji od njih bio je francuski Flammes Carolo koji je slavio rezultatom (62:74) i tako stekao osjetnu prednost pred uzvratni susret koji će se 30. rujna ove godine igrati u Francuskoj.

Slovački predstavnik značajni otpor pružio je samo u prvoj četvrtini dvoboja u kojoj su većim dijelom imali i prednost, no u završnici prve dionice francuski tim uspijeva preokrenuti rezultat i dobiti prvu četvrtinu rezultatom (21:22)

Ostatak susreta gotovo je u potpunosti pripao gošćama koje su već do konca prvog poluvremena praktički riješile pitanje pobjednika i otišle na odmor s +14 (33:47)

Premda je Flammes Carolo u ovaj dvoboj ušao desetkovan neigranjem nekih od važnih igračica poput bosanskohercegovačke reprezentativke Marice Gajić, razlika u kvaliteti između ova dva tima ipak je bila vidljiva, pa drugi dio susreta nije ponudio previše neizvjesnosti. Igračice Romualda Yernauxa bez previše muke održavale su stečenu prednost i samo rutinski privele posao kraju.

Matea Tadić pružila je vrlo dobru partiju te je sa 18 postignutih poena uz 2 skoka i 9 asistencija bila uvjerljivo prvo ime svog tima, dok su sa druge strane u redovima pobjedničke ekipe najefikasnije  bile Tima Pouye koja je postigla 18 poena, i Lisa Berkani sa 15 postignutih koševa.

Piešťanské Čajky – Flammes Carolo Basket 62:74 (21:22, 12:25, 12:14, 17:13)

• Piešťanské Čajky: Tadić 18, Rusiňáková 12, Boothe 9, Andělová 7, Pirttinen 7, Zelnyte 6, Martišková 3,  Hašková 0
  • Flammes Carolo Basket: Pouye 18, Berkani 15,  Bouderra 9, Akhator 9, Milapie 8, Fiebich 8, Mendy 7, Diallo 0, Guennoc 0