A2 Sjever: Međimurje osiguralo naslov Čakovcu

Neočekivano smo dobili prvaka A2 lige sjever dva kola prije kraja natjecanja. Za takav rasplet pobrinuli su se košarkaši Međimurja koji su iznenadili drugoplasirani Grafičar u Ludbregu i omogućili Čakovcu da pobjedom protiv Vindije osiguraju naslov prvaka.

Upravo to je Čakovec i učinio, ali puno teže od očekivanog. Bili su bolji na domaćem terenu od Vindije iz Varaždina s četiri poena prednosti i tako osigurali sebi naslov prvaka dva tjedna prije završetka lige, a uz to i kvalifikacije za A-1 ligu.

Podravac je bio uvjerljiv protiv Bjelovara, a Mladost protiv Radnika, a zahvaljujući porazu Grafičara, sve tri momčadi imaju isti broj bodova i u zadnja dva kola gledat ćemo veliku borbu za drugu poziciju.

Rudar Cimper od samog je početka krenuo dominantno i uvjerljivo u Koprivnici i na kraju slavio s 21 poen razlike, a zahvaljujući pobjedi Petra Zrinskog protiv Ivančice, upravo su njih preskočili na ljestvici.

Najbolji strijelci kola bili su Danijel Krajačić s 30 postignutih koševa Grafičaru, te Nikolić iz Podravca i Vrinjanin iz Bjelovara koji su u međusobnom susretu ovih dvaju sastava postigli po 27.

Grafičar – Međimurje 73:87 (26:14, 41:33, 59:58)

Grafičar: Poljak 20, Bušić 17, Novak Mar. 15, Novak Man. 9, Dijanušić B. 9, Siladić 2, Kokolek 1, Dijanušić D. Orban, Vuković, Slatina
Međimurje: Krajačić 30, Novak 20, Jambrović 15, Gašparić 7, Lončarić 6, Pađan 4, Miko 2, Martinović 2, Vrus 1, Posavec, Ranteš, Jelenić

Domaći su košarkaši odlično otvorili utakmicu, poveli 17:1 protiv Međimurja i činilo se da će zabilježiti uvjerljivu pobjedu protiv prošlogodišnjih prvaka lige. Gosti iz Čakovca pribrali su se nakon lošeg starta i smanjili do kraja prve četvrtine prednost Grafičara na 12 koševa razlike.

Preostale tri četvrtine u znaku Međimurja koje je u drugom periodu prvo smanjilo na 8 koševa zaostatka do poluvremena, a u trećoj su četvrtini konji su se u potpunosti vratili u utakmicu. Prednost Grafičara nakon 30 minuta bila je samo jedan poen razlike.

Zadnja četvrtina bila je u potpunosti na strani Međimurja čiji su igrači bili u naletu, ohrabreni odličnom igrom iz druge i treće četvrtine. Danijel Krajačić i Mario Novak predvodili su svoje suigrače u posljednjih 10 minuta koje su riješili u svoju korist s 15 poena razlike i na kraju slavili s 14 koševa prednosti.

Krajačić je predvodio je Međimurje s 30 postignutih koševa, a Novak je zabio 20. Kod Grafičara najbolji Vilim Poljak s 20 i Andrej Bušić s 17 koševa.

Spomenimo da iz košarkaškog kluba Grafičar pozivaju sve ljubitelje košarke da u četvrtak 07. ožujka od 18 sati dođu u njihovu sportsku dvoranu gdje igraju utakmicu protiv ponajbolje Hrvatske momčadi, Cedevite povodom 40 godina igranja košarke u Ludbregu.

Čakovec – Vindija 67:63 (19:13, 35:26, 52:40)

Čakovec: Prprović 21, Kranjčec 15, Biševac 8, Terek 7, Novak M. 7, Momčilović 3, Novak N. 2, Žvorc 2, Pustić, Juras, Drk
Vindija: Novak 17, Štefan 14, Šamarija 10, Mihalj 8, Jakšić 4, Stanić 3, Filipović 3, Bađun 2, Skupnjak, Pizek, Crnković

Teže od očekivanog su košarkaši Čakovca došli do pobjede protiv Vindije iz Varaždina. Da li su možda saznali rezultat iz Ludbrega gdje je domaći Grafičar ugostio Međimurje pola sata prije nego je počela utakmica Čakovec-Vindija, pa su znali da pobjedom protiv Varaždinaca osiguravaju naslov, neznamo, ali tako je izgledalo s obzirom da su u grču odigrali zadnjih 10 minuta utakmice.

Čakovec je imao prednost od 14 poena razlike u trećoj četvrtini, a nakon odigranih 30 minuta bilo je +12 u korist Čakovca. Početkom posljednje četvrtine u roku 2-3 minute, gostujući košarkaši odličnom igrom rade seriju i stižu prednost Čakovca, a tri minute do kraja utakmice čak su i uspjeli povesti s dva poena prednosti.

Nakon minute odmora igrači Čakovca konačno su se pribrali te su zadnje tri minute riješili u svoju korist i na kraju pobijedili s četiri koša razlike i zasluženo proslavili naslov prvaka A-2 lige sjever u sezoni 2012/2013.Ljubitelji košarke tako će i ove godine gledati kvalifikacije za A-1 ligu u Čakovcu.

Čakovec su do pobjede protiv Vindije predvodili Luka Prprović s 21 košem i Stjepan Kranjčec s 15. Kod Vindije, Željko Novak 17 koševa dok je Štefan zabio 14.

Već su i poznati više manje svi sudionici kvalifikacija uz Čakovec. Istočnu regiju predstavljati će Belišće, na jugu bi to trebao biti GKK Šibenik. Zagrebačku regiju centar predstavljati će Hermes Analitica dok je na zapadu u najboljoj poziciji Škrljevo. Prvoplasirani sastav kvalifikacija ide direktno u A-1 ligu dok će drugoplasirani igrati dodatne dvije utakmice protiv predposljednje momčadi A-1 lige.

Podravac – Bjelovar 103:81 (24:17, 48:39, 74:58)

Podravac: Nikolić 27, Tišljar 16, Baruškin 15, Šiprak 12, Šestak 9, Molnar 8, Koščić 7, Halusek 6, Kenđelić 3, Drljanovčan, Hrženjak, Arlović
Bjelovar: Vrinjanin 27, Zadravec I. 24, Zadravec M. 11, Pavičić 9, Cukrov 8, Budimir 2, Zadravec M., Krpan D., Krpan I., Bušić

Iako je Bjelovar opet igrao bez mladog reprezentativca, Luke Božića, dobro su se držali na teškom gostovanju u Virju.

Podravac je krenuo bolje u prvoj četvrtini i riješio je u svoju korist rezultatom 24:17. Nije to obeshrabrilo bjelovarčane, borili su se, ali i druga četvrtina odlazi u korist domaćeg sastava, ovog puta s dva poena viška pa se na poluvrijeme odlazi s 9 poena prednosti za Podravac.

Drugo poluvrijeme iskusniji sastav Podravca ne dozvoljava Bjelovaru da ozbiljnije zaprijeti. Domaćini drugo poluvrijeme dobivaju s 13 pona prednosti i na kraju slave s visoka 22 koša razlike.

Nikolić s 27 i Tišljar s 16 predvodili Podravac do nove pobjede, a Vrinjanin s 27 te Zadravec s 24 najbolji u redovima Bjelovara.

Mladost – Radnik 88:43 (26:7, 42:19, 64:31)

Mladst: Capek 15, Pušelja 13, Krajinović 13, Lovrak 10, Dautanec 9, Jančijev 8, Zadravec 7, Međimurec 5, Buković 5, Baković 2, Beljan 1, Cenkovčan
Radnik: Jericha 18, Jukić 11, Glamuzina 6, Pomper 4, Samardžija 4, Nervo, Vragović, Tkalec, Kirin, Maksić

Mladost je odličnom igrom od samog početka dala naslutiti kakav će biti rezultat na kraju utakmice protiv Radnika iz Križevaca. Već je nakon prvh 10 minuta bilo +19 u njihovu korist.

U drugoj četvrtini trener domaćih, Tomrlin, dao je priliku igračima koji manje igraju, a oni su još malo podebljali prednost do poluvremena koja je iznosila 23 koša razlike.

Drugo je poluvrijeme Mladost odigrala ozbiljno, bez opuštanja pa je tako prednost nakon treće četvrtine bila +33, a do kraja utakmice je narasla i na ogromnih +45.

Kod pobjedničke momčadi Capek 15 koševa dok su Pušelja i Krajinović zabili po 13, a 11 od 12 igrača se upisalo u listu strijelaca. Kod Radnika, Matija Jericha 18 koševa, Jukić 11.

Koprivnica – Rudar Cimper 60:81 (8:21, 23:44, 40:65)

Rudar Cimper: Hrkač 25, Tkalec 17, Dodlek 14, Varga 12, Radiković 7, Vinko Novak 4, Cilar 2, Brodar, Perčić, Levačić, Lesar
Koprivnica: Antolić 18, Ivandić 14, Špiranec 7, Zlatar 5, Sabol 5, Kozulić 5, Klačinski 4, Hrašćanec 2, Horvat, Grbeš, Šimunović

Igrači Rudar Cimpera nastavili su gdje su stali u utakmici prošlog kola protiv Ivančice. Dobrom obranom, gdje su od samog početka dali doznanja domaćim igračima da pobjeda ide u Mursko Središće.

Od samog početka Rudar je dizao prednost, poveli su 7:0, 15:3, a najviših +15 u tom dijelu igre imali su pod kraj prve četvrtine. Odlično je u tom periodu igrao kapetan Mladen Tkalec koji je zabio tri trice. Prva četvrtina završila je vodstvom gostiju od 13 koševa razlike.

Ništa se nije mijenjalo ni u drugoj četvrtini u kojoj igrači Rudara i dalje dižu prednost, a na poluvrijeme odlaze s plus 21.

Koncentracija nije padala ni u trećoj četvrtini u kojoj se razlika popela na najviših +29 na utakmici, ali igrači Koprivnice uspijevaju krajem tog perioda smanjiti na 25 koševa zaostatka.

Nakon dobre tri četvrtine, pala je koncentracija rudarima koji na presing Koprivnice gube par lopti, a domaćini smanjuju prednost na -19, ali nakon minute odmora gostujućeg trenera, Rudar nije dozvolio da razlika padne ispod 19 koševa.

Utakmica je na kraju završila s uvjerljivih +21, a ta je pobjeda donijela pomak na ljestvici igračima Rudara koji su prestigli Ivančicu.

Nikola Hrkač s 25 koševa najbolji u redovima Rudar Cimpera, Tkalec se na kraju zaustavio na 17 koševa, od toga je zabio 5 trica. Saša Dodlek opet je dominirao u skokovima kojih je imao 15-ak, a uspio je zabiti i 14 poena. Kod Koprivnice Goran Antolić 18 koševa, Leon Ivandić 14, a ponajbolji strijelac lige Nenad Zlatar u ovom je susretu zabio samo 5 koševa.

Ivančica – Petar Zrinski 56:68 (21:16, 33:40, 47:54)

Ivančica: Rajh 15, Sayemeldahr 13, Kapustić 8, Rožman 6, Skupnjak 4, Morović 4, Mikac 4, Putarek J. 2, Kišićek, Bigec, Smontara, Putarek Lj.
Petar Zrinski: Tomić F. 12, Fašaić 12, Ljoljić 12, Popović 11, Hrandek 9, Topalović 6, Rogović 3, Mikac 3, Drvenkar, Čulo, Tomić

Dobro je Ivanica krenula u susret i dobila prvu četvrtinu na krilima Luke Rajha i Filipa Sayemeldahra s pet poena prednosti. Zabili su domaći košarkaši u tom periodu 21 koš.

Preostale tri četvrtine bolji Petar Zrinski. Nakon što su zabili 21 koš u prvoj četvrtini u te preostale tri dionice domaći je sastav ubacio još ukupno samo 33 koša. Gosti iz Vrbovca su već do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist i na odmor odlaze s sedam koševa prednosti.

Prednost se nakon treće četvrtine nije mijenjala, a u posljednjoj je Petar Zrinski još malo povisio razliku pa susret završava njihovom pobjedom od 13 koševa razlike.

Petar Zrinski imao je četiri raspoložena igrača koja su podjednako raspodjelila koševe, tako su Tomić, Fašaić i Ljoljić zabili po 12, a Popović jedan manje, 11. Kod domaćina ranije spomenti Rajh 15, Sayemeldahr 13.