Teška pobjeda Igokee

U posljednjem susretu 23. kola regionalne lige Igokea je na domaćem parketu slavila protiv Szolnokija rezultatom 86:84. Iako je uz prilično muke došla do pobjede nad Mađarima, ova pobjeda im znači mnogo jer su sačuvali prvo mjesto i još imaju pobjedu viška nad Crvenom zvezdom.

Prvi period donio je vrlo efikasnu igru na obje strane. Igokea je imala konstantnu prednost koja je u jednom trenutku iznosila i sedam razlike, a nakon prvih deset minuta izabranici Dragana Bajića su imali šest koševa prednosti. U tom periodu se isticao centar Igokee Corsley Edwards.

Sredinom druge četvrtine Igokea je u nekoliko navrata imala i devet razlike, ali je Szolnoki zaista odličnom igrom na krilima Istvana Nemetha i Brandona Gayja do kraja poluvremena uspio smanjiti prednost na samo tri koša (43:40).

Igokea otvara treću dionicu serijom od 6:0 predvođena odličnim Brankom Jorovićem. Uporni gosti iz Mađarske se nisu predavali i uzvratili su istom mjerom. Do kraja perioda igralo se koš za koš, a u posljednje dvije minute je proradila trica Szolnokija. Time Mađari ulaze u posljednju četvrtinu s četiri koša prednosti (61:65).

Posljednja četvrtina je bila infarktna. Ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, nastupila je završnica u kojoj je Clifford Hammonds pogodio oba bacanja dok su James Brian Florence i Nebojša Joksimović iz Szolnoka bili precizni po jednom. Ostalo je dovoljno vremena da gosti izvedu posljednji napad. Sead Šehović je pokušao za tri poena, ali je bio neprecizan pa je Igokea ubilježila važnu pobjedu.

Najbolji u redovima Igokee bio je Edwards s 19 koševa i 8 skokova. Jorović mu je pomagao s 18, a Hammonds s 10 koševa i 8 asistencija. Kod gostiju su se najviše istaknuli Šehović s 14 i Gay s 13 koševa.