Mini-liga Rudeš: Petrinja u vodstvu

U subotu 16. veljače u dvorani OŠ Rudeš, odigrano je 3. kolo petog izdanja Mini-lige Rudeš. Svaki od šest sudionika odigrao je po dva susreta, a nakon ukupno šest odigranih utakmica, na vrhu je i dalje neporažena momčad Petrinje, koja je i u ovom kolu upisala dvije pobjede.

Dječaci Petrinje (rođeni 2003. i mlađi), prvo su slavili protiv prve momčadi domaćeg Rudeša rezultatom 47:34, da bi i u susretu protiv Rudeša II upisali pobjedu 57:25. Zagreb CO je također slavio protiv druge momčadi Rudeša (67:12), kao i protiv Samobora kojeg su svladali s uvjerljivih 76:21. U preostala dva susreta, prva momčad Rudeša je bila bolja od Gorice 36:24, dok je Gorica svladala posljednjeplasirani Samobor rezultatom 52:21.

Iza vodeće Petrinje, koja je trenutno na omjeru 6-0, neizvjesna je borba za drugo mjesto u kojoj sudjeluju drugi Zagreb CO i treća Gorica s omjerom 4-2, ali i četvrtoplasirani Rudeš koji ima tri pobjede i tri poraza nakon šest odigranih susreta. Rudeš II je dosad upisao jednu pobjedu, a Samobor je posljednji s omjerom 0-6.

Neizvjesno je i na listi najboljih strijelaca na kojoj vodi Tomušić iz Petrinje sa 120 ubačenih poena, dok ga prati Istanbuli iz Gorice sa 112. Krajnović iz Zagreba je treći strijelac Mini-lige s 92 ubačena poena.

Rezultati utakmica 3. kola, subota 16.02.2013.

Petrinja – Rudeš 47:34 (7:15, 21:23, 35:28)

Petrinja: Radošević, Kasaić 2, Beriša 7, Barut 17, Davidović, Bezak 6, Gavranović, Tomušić 15, Briševac, Šošić
Rudeš: Radočaj 1, Ivanković 9, Salopek 4, Sučić 2, Špoljar 9, Bunjevac 7, Brkić, Stanić, Hasanbegović 2

Samobor – Zagreb 21:76 (8:26, 15:41, 19:60)

Samobor: Penić 3, Debeljak, Radoš, Baković 6, Tišma 2, Sudar, Sedlar 3, Osmak 5, Numeljić 2, Jelić, Deklman
Zagreb: Jelčić 5, Ujević 3, Krajnović 21, Prlić 18, Zanki, Gradiščaj 6, Vujatović 2, Lebeda 7, Luštica 6, Bilandžija 6, Špoljar 2

Rudeš  –  Gorica 36:24   (11:6,25:7, 29:20)

Rudeš: Radočaj, Ivanković, Salopek 9, Sučić 8, Špoljar, Bunjevac 2, Brkić 3, Stanić 10, Hasanbegović 4
Gorica: Đurašić, Vucković 1, Trefil 6, Grmača, Šekerija, Istanbuli 11, Bodružić, Lacić 4, Panza 2, Kompesak

Rudeš II – Petrinja  25:57 (7:19, 10:45, 23:47)

Rudeš II: Martić, Martins 2, Grdurić 3, Bošnjak 3, Golemac, Rajić 2, Nišević 1, Lučić, Garić 8, Juras 6, Božić
Petrinja: Radošević 2, Kasaić 2, Beriša 4, Barut 14, Davidović 2, Bezak 4, Gavranović 7, Tomušić 16, Briševac 4, Šošić 2

Samobor – Gorica  21:52 (0:15, 6:24,16:37)

Samobor: Penić 2, Debeljak, Radoš, Baković 6, Tišma, Sudar 2, Sedlar 3, Osmak, Numeljić 6, Jelić 2, Deklman
Gorica: Đurašić, Vucković, Trefil 14, Grmača, Šekerija 5, Istanbuli 25, Bodružić, Lacić 6, Panza 2, Kompesak

Rudeš II – Zagreb 12:67 (6:14, 18:30, 21:425)

Rudeš II: Martić, Martins 2, Grdurić 1, Bošnjak 1, Golemac, Rajić, Nišević, Lučić 4, Garić 2, Juras 2, Božić
Zagreb: Jelčić 2, Ujević 6, Krajnović 12, Prlić 16, Zanki, Gradiščaj 4, Vujatović 6, Lebeda 7, Luštica 13, Bilandžija 2, Špoljar