A1 žene: Ragusa iznenadila u Puli

Odigrano je i šesnaesto kolo prve ženske lige u kojem su favoriti ostvarivali uvjerljive pobjede a jedino iznenađenje su napravile gosparke koje su slavile u Puli.

[rezultat zid=97]

Košarkašice Rockwool Pule poražene su u susretu 16. kola A-1 lige. Boljima su se pokazale igračice Raguse koje su nakon jesenskog trijumfa u Dubrovniku danas slavile i u Pattinaggiu. Bacile su tako Rockwoolice u vjetar sve dobro što su napravile plasmanom na final four hrvatskog Kupa i umjesto da su pobjedom ostale u borbi za petu poziciju na ljestvici, Dubrovčanke su ih bolno prizemljile i dovele u situaciju da strepe za ostanak u društvu najboljih.

Odigrale su pulske košarkašice ispod svake kritike, u napadu bez pogotka iza linije 6,75 metara iz 13 pokušaja, dok su u obrani dopustile gošćama nebrojeno ofenzivnih skokova koji su na kraju stigli na naplatu. Ivona Matić je bila prvo ime susreta s 21 postignutim poenom dok je u pulskim redovima još jednom najefikasnija bila Tea Buzov.

“Ne mogu vjerovati sve što smo dobro napravili u Kupu ovom smo pobjedom smo još više upropastili. Izgleda da nas je previše uljuljkala i umislila pobjeda protiv Medveščaka i evo što nam se dogodi. Ne mogu vjerovati,” kazao je nakon susreta trener Pule Ivan Đukić.

“Vratili smo se. Bili smo jako borbeni i unatoč tome što su se oni pojačali s iskusnom igračicom Teom Buzov, i što su u Kupu pobijedili Medveščaka i stigli do Final foura, pokazali smo da smo bolji. Pokazali smo da možemo,” kazao je trener Raguse Zdravko Kitin.

[rezultat zid=92]

U prvom susretu 16. kola prve ženske lige koji je odigran u srijedu košarkašice Novog Zagreba su uvjerljivo porazile ekipu Trešnjevke. Sve je bilo riješeno nakon prvih deset minuta igre u kojima su domaće igračice stekle prednost od 41:14. Do kraja susreta ta prednost je rasla te je na kraju pokazivala velikih 112:68

U pobjedničkim redovima najefikasnije su bile Matea Vrdoljak sa postignutih 20 poena, Mirna Mazić sa 17 poena 11 skokova i ukupnom valorizacijom 37, dok je kod poraženih Ivana Jovanović postigla 17.

[rezultat zid=93]

U petak je u dvorani 2 na Velesajmu u Zagrebi odigrana utakmica između Agrama i Šibenskog Jolly JBS-a. Iako se igralo u dvorani u Zagrebu Jolly je bio papirnati domaćin ovoga susreta.

Kako je bilo i očekivano Jolly je sve dvojbe oko pobjednika ako ih je uopće i bilo riješio na samom početku utakmice. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 33:8 i sve je bilo poznato. Do kraja susreta ta prednost je narasla na konačnih 102:56.

Još jednom je Luca Ivanković bila nezaustavljiva te je postigla 21 poen kojem je pridodala i 14 skokova za valorizaciju 36. Kod Agrama najbolja Iva Belošević koja je postigla 27 poena te ponijela epitet najboljeg strijelca susreta.

[rezultat zid=95]

U Splitu je Medveščak puno bolje ušao u susret i zagospodario utakmicom od samog početka.  I u ovom susretu sve je bilo riješeno nakon prvih deset minuta. Prednost Medveščaka u tim trenutcima je iznosila 38:5.

Do kraja susreta ta prednost je narasla na velikih 103:52 i medekice su lakše od očekivanog odnijele dva boda svojoj kući.

U pobjedničkim redovima najefikasnije Iva Borović s 23 poena te Ivana Tikvić s 21, dok u Splitskom redovima Josipa Zovko, Ana Parunov i Ana Modrić su postigle po 10.

Trener Splićanki Boran Grgin po završetku utakmice je kazao: “Mislim da nije potrebno puno riječi nego se sve vidi iz pogleda na statistiku – naših 28 izgubljenih lopti, od toga jedno petnaestak u prvoj četvrtini koju smo izgubili 5-38! Naravno da je tu utakmica bila rješena i jedino nam je preostalo da se borimo za šta manji poraz, što nam je donekle uspjelo u drugoj četvrtini koju smo dobili 23-19. Na očekivanog agresivnog “čovjeka” ekipe Medveščaka smo napravili bezbroj krivih dodavanja što je ‘Medo’ kažnjavao laganim kontranapadima ili otvorenim tricama. Ovaj poraz je još jedan pokazatelj da s rekreativnim brojem treninga nemamo šta tražiti protiv fizički spremnih ekipa i svakako nije isto preko tjedna igrati pet na pet protiv naših kadetkinja, a za vikend protiv ozbiljnih seniorskih protivnica.”

[rezultat zid=96]

Da ni Gospićanke ne bi zaostajale puno za ostalim najboljim ekipama u državi ovo kolo i one su pitanje pobjednika susreta riješile u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 30:4.  Studenac niti u jednom trenutku nije mogao parirati domaćoj ekipi te je na kraju konačan rezultat iznosio 103:48.

Kod Gospića najbolja Emanuela Salopek sa postignutim 21 poenom dok je u Omiškim redovima Karla Kalajžić postigla 23.

[rezultat zid=94]

U Rijeci oslabljene Zadranke koje su na ovaj susret došle sa 9 igračica od kojih su tri bile kadetkinje nisu uspjele parirati razigranim domaćinima koji su na kraju vrlo uvjerljivo slavili.

Riječanke su na Kozali ostvarile važnu pobjedu u borbi za peto mjesto, osvetivši se Zadrankama za uvjerljiv poraz u prvome dijelu prvenstva.

U redovima Pletera najefikasnije su bile Mia Mašić s 17 poena, te Vrsaljko i Tomić koje su ubacile po 14 poena, dok kod Zadranki Davorka Balić je postigla 27.